۴ نکته برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به ۴ نکته برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی اشاره می کند که می تواند برای بسیاری از شما مفید باشد.

4 نکته برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی
4 نکته برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی

برای آشنایی با ۴ نکته برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی با ما هماره باشید

گویش‌های انگلیسی و لهجه‌های مختلف متعددی وجود دارند، و به این بستگی دارند که شخص از کدام ایالت است یا این که کجا بزرگ شده‌اند. قابل ذکر است که لغات عامیانه و عبارات ویژه‌ای می‌توانند وجود داشته باشند که مردم استفاده می‌کنند و لزوماً از تعریف رسمی ارائه شده از لغات پیروی نمی‌کنند. مردم انگلیسی زبانی که شما با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید تمایل دارند درباره‌ی گستره‌ی وسیعی از موضوعات صحبت کنند، مثل از آب و هوا و ورزش گرفته تا جدیدترین مد و موسیقی. برای کمک به تقویت مهارت‌های لیسنینگ خود چه کاری می‌توانید بکنید؟

یکی از بهترین روش‌های تقویت مهارت‌های لیسنینگ این است که خود را در برابر گفتارهای انگلیسی متنوعی قرار بدهید. روش‌های مختلف زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

  • تلویزیون نگاه کنید و فیلم‌هایی را تماشا کنید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. به جای این که با زیر‌نویس زبان بومی خود بگذارید، زیرنویس انگلیسی را فعال کنید، همان‌طور که گوش می‌کنید، شما می‌توانید لغاتی را که از قبل بلد هستید و دیکته‌ی آن‌ها را می‌دانید، تشخیص بدهید.
  • در رویدادها و فعالیت هایی که در آن‌ها به انگلیسی صحبت می شود شرکت کنید. شما می‌توانید به کلاس گروه بدن سازی ملحق بشوید، در تیمی ورزشی شرکت کنید، یا فعالیت‌ها و رویدادهای جمعی دیگری که در آن جا انگلیسی صحبت می شود.
  • به کتاب‌های صوتی، پادکست‌ها، یا ایستگاه‌های رادیویی گوش دهید. این‌ها وقتی به محل کار یا مدرسه در رفت و آمد هستید برای گوش کردن بسیار عالی هستند، و وقتی شما فقط می‌خواهید به انگلیسی گوش دهید، اما شاید نخواهید ویدئو، سریال‌های تلویزیون، یا فیلم ببینید.
  • دوستان و همکاران انگلیسی زبان پیدا کنید که بخواهند چند دفعه در هفته پیش شما بنشینند و فقط با شما به انگلیسی صحبت کنند. این نکته نه تنها به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های لیسنینگ خود را تقویت کنید، بلکه می‌تواند به تقویت مهارت های انگلیسی صحبت کردن شما هم کمک کند!

پیش از آنکه بدانید، قادر خواهید بود که متوجه منظور حرف‌های دیگران بشوید و در باره‌ی حرفی که زده شده به مشکل بر نخواهید خورد.