۴ نکته برای تقویت مهارت‌های ریدینگ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما ۴ نکته برای تقویت مهارت‌های ریدینگ زبان انگلیسی را بیان می کند. پس سعی کنید این نکات را رعایت کنید.

4 نکته برای تقویت مهارت‌های ریدینگ زبان انگلیسی
4 نکته برای تقویت مهارت‌های ریدینگ زبان انگلیسی

۴ نکته برای تقویت مهارت‌های ریدینگ زبان انگلیسی که باید با دقت به انها توجه کنید.

خواندن به زبان انگلیسی به نظر سخت می‌آید چون شما ممکن است دیکته‌ی لغات مختلف را بدانید، اما نه لزوماً معانی آن ها را. درک مطلب مهارتی اساسی است که هر شخصی صرف نظر از زبان بومی خود یاد می‌گیرد.

شما شاید یادگیری این مهارت را در سن جوانی شروع کردید وقتی برای دفعه‌ی اول شروع به خواندن به زبان خود کردید. شما می‌توانید از همان فرایندهای یادگیری که آن موقع به شما یاد داده شده بود، استفاده کنید، و این‌ها را به کار بگیرید تا به تقویت توانایی شما در خواندن و فهم انگلیسی کمک کند.

گام ۱: منابع ریدینگ جمع آوری کنید

گستره‌ی وسیعی از منابع وجود دارد که شما می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید که شامل روزنامه‌ها، مجلات، و کتاب‌ها است. پیدا کردن منابع ریدینگ درباره ی موضوعاتی که به آن‌ها علاقه دارید و در سطح کنونی ریدینگ شما است، کلید موفقیت است.

ایده‌ی بسیار خوبی است که به کتاب‌خانه‌ی محل خود بروید، جایی که می‌توانید کتاب‌های کودکان، کتاب‌های مصور، یا منابع در سطح مناسب دیگر را پیدا کنید. منبع عالی دیگر برای منابع ریدینگ سطح مبتدی و متوسط، کتاب های نوشته شده برای نوجوانان است.

گام ۲: مکانی آرام را برای خواندن پیدا کنید

خواندن مستلزم تمرکز است و سر و صدای جانبی، صحبت افراد، و حواس پرتی‌های دیگر مانع تمرکز شما در درک مطلب می شود.

گام ۳: برنامه‌ی خواندن روزانه

قسمتی از روز خود را کنار بگذارید و آن را به خواندن اختصاص بدهید. برای بعضی افراد چند ساعت خواندن در بعد از ظهر قبل از خواب سود‌مند است و بیشتر یادشان می‌ماند تا این که زودتر در همان روز بخوانند. خواندن روشی خوب برای آرام گرفتن بعد از یک روز پر مشغله است.

گام ۴: یک Notepad و مداد کنار خود داشته باشید

وقتی شروع به خواندن می کنید، غیر معمول نیست که لغاتی را پیدا کنید که برایتان آشنا نیست یا به گوشتان نخورده است. شما همچنین به لغاتی بر می‌خورید که معانی آن‌ها را نمی‌دانید. این‌ها را در notepad خود بنویسید و بفهمید که چه‌طور تلفظ می‌شوند و معنی آن‌ها چیست.