۴ نکته برای آموزش سریع تر زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ نکته برای آموزش سریع تر زبان انگلیسی اشاره می کند که حتما برای همه زبان آموزان کاربرد خواهد داشت. پس این مطلب را از دست ندهید.

4 نکته برای آموزش سریع تر زبان انگلیسی
4 نکته برای آموزش سریع تر زبان انگلیسی

این ۴ نکته برای آموزش سریع تر زبان انگلیسی را با هم می بینیم:

۱- برای لغات جدید به روشهای کمک آموزشی ذهنی فکر کنید
وقتی شما لغتی جدید را حفظ می‌کنید، فکر کردن به لغات دیگری که می‌دانید ایده‌ی خوبی است (به انگلیسی یا به زبان بومی خود) که صدا یا معنی مشابهی دارند. این احتمالاً به شما کمک می‌کند تا قافیه‌های کوچکی درست کنید یا مثال‌هایی بزنید که یادآور لغت در زمان نیاز به آن، هستند.

۲- لغت جدید و متضادش را هم زمان بیاموزید
این حقه ای راحت است تا شما تعداد دایره ی لغات خود را دو برابر کنید! هر موقع که شما لغتی جدید را می آموزید، متضادش را هم پیدا کنید.
خیلی از لغات انگلیسی موقعی که شما به ابتدای آن‌ها ‘un’ یا ‘in’ را اضافه کنید به متضاد تبدیل می‌شوند. پس، متضاد ‘happy’ می‌شود ‘unhappy’. متضاد ‘capable’ می‌شود ‘incapable’.
اگر شما هم زمان معنی هر دوی آن‌ها را بیاموزید، یادگیری شما دو برابر سریع‌تر می‌شود!

۳- با استفاده از لغات جدید در جمله تمرین کنید
وقتی شما لغتی جدید را پیدا می‌کنید، فقط آن را ننویسید و فراموشش کنید. موقعی که شما بخواهید دوباره از آن استفاده کنید، شاید چگونگی استفاده‌ی دقیق از آن را فراموش کرده باشید، و این می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود. به جای آن، تعدادی مثال از جمله‌هایی بنویسید که از لغت در بافت‌های متنی مختلف استفاده می‌کنند. اگر معلمی یا گویشوری بومی همان موقع لغتی جدید را به شما گفته است، از آن‌ها درخواست کنید تا سریع جملات شما را چک کنند تا بفهمند که هر دفعه به درستی از لغت استفاده کرده‌اید – یا توضیح دهند که چرا اصلاً درست نیست!

۴-  صدای گویشوری Native را ضبط کنید
فهمیدن درست تلفظ، یکی از سخت‌ترین قسمت‌های یادگیری زبان است. موقعی که شخصی لغت، عبارت یا اصطلاحی جدید را به شما می‌گوید نکته‌ی عالی در واقع این است که با موبایل خود صدای آن‌ها را موقع گفتن ضبط کنید. سپس هر موقع که لازم بود صحیح ادا کردن خود را چک کنید، شما می‌توانید آن را دوباره پخش کنید!