۴ نکته در یادگیری زبان به وسیله موسیقی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به استفاده از موسیقی در آموزش زبان تاکید داشته است. ۴ نکته در یادگیری زبان به وسیله موسیقی امروز برایتان بیان می شود تا بهتر از آین منابع استفاده کنید.

4 نکته در یادگیری زبان به وسیله موسیقی
4 نکته در یادگیری زبان به وسیله موسیقی

ادله‌ی علمی وجود دارد مبنی بر اینکه موسیقی می‌تواند به یادگیرندگان زبان دوم کمک کند که واژگان و گرامر را فرا بگیرند، املایشان را بهبود بخشیده و مهارت‌های زبانی مرتبط با خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را گسترش دهند. برای بسیاری از زبان‌آموزان گوش دادن به موسیقی و خواندن آهنگ‌ها لذتبخش است، لذا آن‌ها در محیط آموزشی بالقوه آرامش کسب خواهند کرد.

۱- با انگلیسی آشنا شوید

چندتا از هنرمندان بین‌المللی مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و به تعداد زیادی آهنگ با متن انگلیسی گوش دهید. این به شما اجازه خواهد داد تا به شنیدن زبان عادت کرده، بر روی تلفظ خود متمرکز شده و ریتم‌ها و آهنگ‌های متفاوت انگلیسی را درک کنید.

  1. واقعاً به متن آهنگ‌ها گوش کنید

آهنگ‌ها و ترانه‌ها حاوی لغات، عبارات و اصطلاحات مفیدی هستند- هم شامل صحبت روزانه و هم گفتارهای محاوره‌ای جدید هستند. زبان استفاده شده در متن آهنگ‌ها می تواند غیر رسمی باشد، داستانی ساده را روایت یا احساساتی قوی را منتقل کند. این ترانه‌ها در برقراری ارتباط شما با زبان کمک می‌کنند، احتمالاً روش‌های جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا احساسات خود را در موقعیت‌های مختلف ابراز کنید.

۳- آن را تجزیه کنید

به علاوه‌ی هضم موسیقی، این مهم است که اشعار را مرتباً مرور کنید. آهنگ را لغت به لغت تجزیه کنید و تلاش به تسلط بر هر کلمه نمایید تا به بخشی از دایره واژگانتان تبدیل شود. البته هیچ راهی برای تمرین تلفظ بهتر از به صورت همزمان با آهنگ خواندن نیست. مهم نیست اگر بدترین خواننده‌ی دنیا باشید، خواندن می‌تواند به شما کمک کند تا لغات جدید را به خاطر سپارده و به گفتن آن‌ها عادت کنید.

  1. از حفظ بخوانید

بعد از مدتی، باید متوجه شوید که شروع به حفظ کردن آهنگ کرده‌اید. و آن وقت شما حاضرید تا حرکت بزرگ بعدی را انجام دهید- سعی کنید آهنگ را بدون نگاه کردن به متن بخوانید. در این مرحله، شما باید بتوانید متوجه شوید که می توانید لغات جدید را بیاموزید و شروع به شامل کردن آن‌ها در گفتمان روزانه‌ی خود کنید.