۴ روش برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ روش برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی اشاه می کند . این ۴ راه بسیار برای زبان آموزان بسیار مفید خواهد بود.

به این ۴ روش برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی توجه کنید:

4 روش برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی
4 روش برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی

۱- لغات خود را یکی پس از دیگری بگویید

در مکالمه، ما به طور طبیعی لغات را یکی پس از دیگری می گوییم. اگر شما سعی کنید هر لغت را در جمله به طور تکی بگویید، عجیب و ربات‌گونه به نظر می‌رسد. به جای آن، شما باید سعی کنید که تمام جمله را با هم بگویید، و لغات را کنار هم بچپانید اگر دو حرف صامت مشابه کنار یکدیگر هستند، فقط یک دفعه آن را تلفظ کنید. این‌ها صدای مشابه یک لغت طولانی را خواهند داشت.
پس، اگر من بلند بگویم ‘These will start to sound like one long word’، بیشتر چیزی شبیه این می‌‌شود: Theeswillstartosoundlikwunlongword

۲- روی مهم ترین لغات تاکید کنید

اگر شما تأکید مشابهی را روی هر لغت در جمله بگذارید یا اگر یکنواخت صحبت کنید که تأکیدی روی هیچ لغتی گذاشته نشود، فهمیدن آن چه که می‌گویید برای گویشوران انگلیسی خیلی سخت خواهد بود. دلیلش این است که در انگلیسی شما لغاتی را که مهم‌ترین معنی را دارند مورد تأکید قرار می دهید. لغات دیگر کمتر اغراق شده هستند.
برای مثال The teacher marked an essay

۳- بعد از یک حرف صامت ‘H’ را نگویید

گویشوران بومی انگلیسی تلفظ حرف ‘h’ را درست بعد از یک حرف صامت عجیب می دانند. یعنی آن ها موقع صحبت به طور نرمال هر حرف h را که درست بعد از یک صامت بیاید ‘حذف می کنند’، به خصوص یک صامت سخت برای مثال:
I told her  می‌شود  I tolder
He hit him  می‌شود  He hitim
What help have you had?  می‌شود  Whatelpave you had?
Take her to the hospital  می‌شود  Taker to the hospital

۴- از اختصارات استفاده کنید

گویشوران بومی زبان موقع صحبت زیاد از اختصارات استفاده می‌کنند. اگر شما می‌خواهید که سلیس صحبت کنید، باید کار مشابه را انجام دهید!
مثال‌های رایج که باعث پیشرفت سریع تلفظ شما می شوند در پایین آورده شده‌اند:
I will  می‌شود  I’ll
He will  می‌شود  He’ll
She will  می‌شود  She’ll
They will  می‌شود  They’ll
Can not  می‌شود  Can’t
Will not  می‌شود  Won’t