۴ روش برای بالا بردن نمره‌ی لیسنینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز در آموزش زبان خود به ۴ روش برای بالا بردن نمره‌ی لیسنینگ آیلتس اشاره می کند. Listening یکی از مهارت هایی است که می توان گفت هر کس در آن به سطح خوبی برسد دیگر بقیه مهارت ها مجبور خواهند بود خود را پرورش دهند.

4 روش برای بالا بردن نمره‌ی لیسنینگ
4 روش برای بالا بردن نمره‌ی لیسنینگ

پس این ۴ روش برای بالا بردن نمره‌ی لیسنینگ آیلتس را با هم مرور کنیم

۱- تنها یکبار گوش کنید

مانند زندگی واقعی است؛ تنها یک فرصت دارید. بسیاری از ما عاشق فرصتی دوباره برای گوش دادن هستیم اما آزمون آیلتس این اجازه را به شما نمی‌دهد. در زیر چند نکته درباره‌ی اینکه چگونه به خوبی در همان بار اول گوش کنیم وجود دارد:

  • وقتی با لیسنینگ‌های آیلتس تمرین می‌کنید، تنها یکبار گوش کنید. به این کار عادت کنید.
  • تلاش به شناسایی نقطه ضعف‌های خود در لیسنینگ کرده و برای بهبود این حوزه‌ها تلاش کنید.
  • در برگه‌ی سؤالات، زیر کلمات کلیدی خط بکشید. آماده شوید که عین آن کلمات یا مترادف‌هایشان را بشنوید.
  • انواع مختلف موقعیت‌های شنیداری را تمرین کنید. (سخنرانی‌ها، مکالمات، گپ زدن‌ها و غیره…).

۲- از قلب خود پیروی کنید

وقتی تمرین می‌کنید، موضوعات جالب را انتخاب کنید. چیزهایی که برای شما جالب باشند. اگر به تنیس حرفه‌ای علاقه دارید به پادکست‌هایی درباره‌ی تنیس حرفه‌ای گوش کنید. اگر به تاریخ روم علاقه دارید به داستان‌هایی درباره‌ی تاریخ رُم گوش کنید. معروف است که به چیزهایی که می‌خواهیم یا از شنیدنشان لذت می‌بریم، بهتر گوش می‌کنیم. اگر واقعاً می‌خواهید که به خود انگیزه‌ داده و از هر تمرین شنیداری بیشترین بهره برداری را کنید، از این رویکرد استفاده کنید. حتی شاید در حین انجام آن خوش بگذرانید.

۳- مترادف‌ها

آیا در کلاس آماده‌سازی برای آیلتس شرکت داشته‌اید؟ اگر بله، احتمالاً می‌دانید که مترادف‌ها در تمامی‌ بخش‌های امتحان حائز اهمیت هستند. در امتحان اسپیکینگ و رایتینگ باید نشان دهید که می‌دانید چگونه از مترادف‌ها استفاده کنید. در امتحان ریدینگ و لیسنینگ، بسیاری از سؤالات از مترادف‌ها استفاده می‌کنند. برای مثال:

متن لیسنینگ: “Duchess, who is the only King’s daughter...”

سؤال لیسنینگ:
Who is the princess?

  1. Duchess
  2. Duke
  3. Not given
  4. به لیسنینگ واقعی گوش کنید

انگلیسی فقط یک امتحان نیست. یک زبان است. آیلتس دانش و مهارت زبان شما را می‌سنجد. یکی از بهترین روش‌های یادگیری خوب زبان و عالی عمل کردن در امتحان این است که از انگلیسی در زندگی واقعی استفاده کنید. هر روزی که شما مکالمه نمی‌کنید یک موقعیت از دست رفته است. پس شانس بعدی که دارید… به انگلیسی گپ بزنید، بنویسید، زنگ بزنید، ایمیل بفرستید، گفتگو کنید، و بخندید!