۴ روش برای یادگیری کلمات زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان اموزان روسی ۴ روش برای یادگیری کلمات زبان روسی اشاره می کند که به یاد سپردن و هم چنین به یاد آوردن کلمات را برایشان ساده تر خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

4 روش برای یادگیری کلمات زبان روسی
4 روش برای یادگیری کلمات زبان روسی

به ۴ روش برای یادگیری کلمات زبان روسی توجه کنید:

۱- تفسیر کردن

وقتی شما به سراغ متن جدید می روید، تفسیر آن چه که خوانده اید کمک کننده است، خواه بلند باشد یا نوشتاری‌. شما می توانید با استفاده از لغاتِ خود و در صرف های مختلفی این کار را انجام دهید، مانند زمان گذشته، حال و آینده، و از دیدگاه اول شخص تا سوم شخص. به جای این که فقط لغات را تکرار کنید، این به شما اجازه می دهد تا از آن ها در بافت های ساخته شده توسط خود، و از گزینه های مختلف استفاده کنید.

۲- تارهای ارتباطی

اساس این ایده است که وقتی چیزها را به خاطرات ارتباط دهیم بهتر به خاطر می‌سپاریم‌شان. برای مثال، من احتمالاً همیشه کلمه ی чайник را در خاطر دارم چون وقتی تازه به اینجا رسیده بودم، مردم دائم از من میپرسیدند که کتری آب دارد یا نه و من هم منظورشان را نمی‌فهمیدم تا بالاخره یک نفر کلمه ی روسی برای کتری را به من گفت. می‌توان تأثیر این گونه ارتباط ‌دهی را با اتصال لغات جدید به خاطرات یا اشیاء افزایش داد. (برای مثال) فردی برای توصیف آن کلمه از سنترال پارک در نیویورک استفاده کرد. او راه رفتن دور پارک و روبرو شدن با فوّاره‌ها را متصور شد که لغت «نوشیدن» در ژاپنی را به آن‌ اختصاص داد. همان شخص به مغازه‌ای بر می‌خورد و به لغت «خریدن» فکر می‌کند و مواردی از این قبیل.

۳- منحنی فراموشی

یک الگوی قابل پیش‌بینی وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه شما لغات را حفظ می‌کنید و چگونه شروع به فراموشی‌شان می‌کنید و «منحنی فراموشی» نام دارد. از همان دفعه‌ی اولی که کلمه‌ی جدیدی را می‌شنوید، احتمالاً در طول چند روز فراموشش می‌کنید مگر اینکه مرورش کنید. با این روش لغتی را که می‌خواهید به ذهن بسپارید به خود یادآوری می‌کنید. ابتدا در روز اول با فواصل منظم و شاید هر بیست دقیقه.

۴- واژگان ریشه‌ای

برای مثال می‌خواهید، کلمه‌ی следовательно را به خاطر بسپارید. تا وقتی متوجه شوید که در واقع چهار لغت در کار است، حفظ کردن آن برایتان زمان‌بر و سخت به نظر می‌رسد.  Cлед یعنی راه، Cледоват یعنی دنبال/ تعقیب کردن، مانند دنبال کردن راه. Cледовател می‌شود بازجو/ محقق که راه را تعقیب می‌کند.