۵ زبان آسان برای آموزش

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ زبان آسان برای آموزش اشاره می کند که اگر درگیر انتخاب زبان برای آموزش هستید بتوانید تصمیمتان را سریع تر بگیرید.

5 زبان آسان برای آموزش
5 زبان آسان برای آموزش

اما ۵ زبان آسان برای آموزش چه مواردی هستند؟

۱- انگلیسی

گسترده‌ترین زبان در دنیاست که ارتباطات را میسّر کرده است. کلمات کوتاه دارد، جنسیت در آن مطرح نیست، موافقت‌های کلامی ندارد و افعال صرفاً در سوم‌شخص تغییر می‌کنند. نزدیک به ۳۶۰ میلیون گویشور بومی دارد، اما نزدیک به دو میلیارد نفر آن را صحبت می‌کنند- که ۳۰ درصد جمعیت کره‌ی زمین است!

۲- فرانسوی

فرانسوی بیش از ۱۰۰ میلیون گویشور بومی دارد و زبان رسمی ۲۸ کشور است و تقریباً در هر قاره‌ای صحبت می‌شود. این یعنی فرانسوی را تقریباً هرجا که بروید می‌توانید تمرین کنید. و باید هم این کار را بکنید. فرانسوی به خانواده‌ی زبان‌های رومی تعلق دارد که یعنی واژگان آن برای انگلیسی‌زبانان خیلی شبیه به نظر می‌رسد. زبانشنانسان تخمین می‌زنند که این دو زبان در مقایسه با سایر اعضای خانواده بیشترین مشترکات را دارند.

۳- اسپانیایی

شدیداً تحت تأثیر لاتین و عربی است، همانطور که خوانده می‌شود، نوشته می‌شود و در میان خانواده‌ی زبان‌های رومی کمترین موارد استثنا را دارد. همچنین تخمین زده شده است که آمریما تا سال ۲۰۵۰ به ایالتی دوزبانه تبدیل می‌شود- انگلیسی و اسپانیایی. ¡Viva Los Estados Unidos!

۴- ایتالیایی

این زبان در ایتالیا، سوییس، مالتا، آرژانتین و ۲۵ کشور دیگر یافت می‌شود و بین ۷۰ تا ۱۲۵ میلیون نفر در دنیا ایتالیایی را صحبت می‌کنند. دستور زبانی شبیه به سایر زبان‌های خانواده‌ی رومی دارد اما صورت‌های افعالش از فرانسوی یا اسپانیایی کمتر است و شما همین الان هم به خاطر اسپاگتی، پیتزا و ماشین فراری یک قدم جلو هستید!

۵- سواحیلی

سواحیلی از خانواده‌ی زبان‌های بانتو است و مخصوصاً تحت تأثیر شدید زبان عربی بوده است و البته زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و پرتغالی. از صرف افعال استفاده نمی‌کند و در عوض برای نشان دادن زمان فعل و شخصِ فاعل وابسته به ریشه‌ها و وند‌ها استو بیش از ۱۴۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می‌کنند و می‌تواند در شرق آسیا یافت شود (مخصوصاً تانزانیا و کنیا). سواحیلی پس از عربی پرتکلم‌ترین زبان قاره‌ی آفریقاست و همچنین پنجره‌ای به سمت فرهنگ آفریقایی محسوب می‌شود. پس چرا آن را یاد نگیرید؟