۵ واقعیت از زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ واقعیت از زبان چینی اشاره می کند که بسیاری از شما شاید آن را ندانید و برایتان تازگی داشته باشد. پس این موارد را با هم ببینیم.

5 واقعیت از زبان چینی
5 واقعیت از زبان چینی

۵ واقعیت از زبان چینی که شاید ندانید:

۱- چیزهای زیاد بیشتری برای دانستن وجود دارد

گویش چینی در زبان چینی، نثر استاندارد و صورت رسمی چینی گفتاری است که توسط بیش از ۷۳۰ میلیون نفر در دنیا تکلم می‌شود. این یکی از ۵ زبان منطقه‌ای در چین است که به صورت متداول در تایوان، سنگاپور و جزایر ماکائو استفاده می شود. از این گذشته یکی از شش زبان رسمی کاربردی در سازمان ملل است.

۲- رسم الخط

آیا می‌دانید چرا رسم الخط چینی حروف الفبا ندارد؟ در عوض سمبل‌های کاربردی، کارکترهای چینی نام دارند. این به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های نگارشی شناخته می شود که در دنیا کشف شده اند. می‌تواند به صورت ساده یا سنتی نوشته شود و بهترین بخش کارکترهای چینی این است که می توانند به صورت بالا به پایین، چپ به راست یا راست به چپ نوشته شوند.

۳- کاراکترها

زبان چینی بیش از ۱۰۰۰۰۰ سمبل دارد تا چیزها را نشان دهد و همیشه تعدادش افزایش می یابد. یک گویشور عادیِ چینی حداکثر با تقریباً ۳۰۰۰ کاراکتر آشنا خواهد بود و اگر شما حدود ۲۰۰۰ کاراکتر بیاموزید، به خوبی می توانید مکالمات پایه را برقرار کنید. اگر شما دانشِ ۳۰۰۰ کاراکتر را داشته باشید باسواد شناخته می شوید.

۴- آواها

چینی در اصل یک زبان آوایی است و بر مبنای چهار آوای اصلی است. اما در گویش های دیگر مانند کانتونی، تا ۹ آوا هم می توان داشت. چالش در تسلطِ درست بر ۴ آوای چینی است و این اساسی قوی را برای یادگیری زبان شکل می دهد.

۵- یادگیریِ راحت

بهترین قسمت زبان چینی این است که گرامرش در مقایسه با انگلیسی یا فرانسوی فوق العاده راحت است. به معنای واقعی حالاتِ زمانیِ پیچیده یا اسامی مفرد و جمع یا حتی اسامی جنسیت محور ندارد. زبان هیچ جنبه یا حالت تفاوتِ مورد استفاده هم ندارد.