۸ دلیل فوق العاده برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برایتان ۸ دلیل فوق العاده برای یادگیری زبان بیان می کند که می تواند بی نظیر باشد. اگر دوست دارید این دلایل را بدانید پس به ادامه این متن توجه کنید.

8 دلیل فوق العاده برای یادگیری زبان
8 دلیل فوق العاده برای یادگیری زبان

به این ۸ دلیل فوق العاده برای یادگیری زبان توجه کنید:

۱. افراد اطراف خود را تحت تاثیر قرار دهید

شما خواه با قرار خود در رستورانی شیک غذاهایی مانند Boeuf Bourguignon را با تلفظی درست سفارش دهید، یا با افراد بومی به زبان خودشان صحبت کنید، یادگیری زبانی خارجی با تحت تاثیر قرار دادن بیش از آن چند نفر اطرافتان سر و کار دارد. شما احتمالاً درباره‌ی مهارت تک خود تعریف و تمجیدهای زیاد و کمی نگاه‌های کنجکاوانه از رهگذران دریافت خواهید کرد.

البته، تحت تاثیر قرار دادن افراد نباید دلیل انتخاب شما برای یادگیری زبانی خارجی باشد (اگر دلیلش این است، قبل از این که به هر سطح قابل احترام در سلیس بودن برسید انگیزه تان احتمالا دچار لغزش می شود)، اما اشتقاق خوبی از خود فرایند است.

۲. افزایش اعتماد به نفس

یادگیری زبانی خارجی تجربه ای بسیار با ارزش و افزایش دهنده‌ی واقعی اعتماد به نفس است. باعث می‌شود تا شما به بعضی از ترس‌ها و شک‌های خود غلبه کنید، بیشتر درباره‌ی خود بفهمید، افراد جدید را ملاقات کنید، و شاید به مکان‌هایی سفر کنید که هرگز قبلاً جرأت رفتن به آنجا را نداشته اید. به علاوه، بازخورد فوری مثبت از طرف گویشوران بومی و تشویق آن‌ها همیشه یک انگیزه و تقویت کننده‌ی خود به حساب می‌آید.

  1. مهارت‌های تصمیم‌گیری خود را ارتقاء دهید

تحقیقی انجام شده توسط دانشگاه شیکاگو دریافت که وقتی افراد به زبانی غیر از زبان بومی خود صحبت می‌کنند، به حذف تمایلشان برای پدیده‌ی به اصطلاح زیان‌گریزی کمک می‌کند- یعنی، خیلی درگیر شدن در زمان و شرایط حاضر برای اخذ تصمیماتی که بعداً می‌تواند موجب منفعتمان شود.

دوزبانه ها بعد از این که به زبان دوم فکر کردند و به این نتیجه رسیدند که آیا نتیجه‌گیری‌های اولیه هنوز هم پابرجا هستند یا خیر، در مورد انتخاب هایشان اعتماد به نفس بیش تری دارند. این یعنی اگر شما زبان دوم را بیاموزید، برای مثال احتمال دارد توانایی شما را برای انتخاب‌های مالی عاقلانه‌تر به خوبی ارتقاء دهد. چه کسی فکرش را می‌کرد؟

  1. قدرت مغز خود را افزایش دهید

فقط اگر تصمیماتِ بهتر گرفتن کافی نبود، Ellen Bialystok روانشناسی در دانشگاه یورک در تورنتو دریافت دانشجویانی که زبان خارجی می‌آموزند نسبت به همکلاسی‌های یک زبانه‌ی خود نمره‌های بهتری را در امتحان‌های استاندارد می‌گیرند، به خصوص در طبقه‌بندی ریاضی، ریدینگ، گرامر، و لغت.

  1. تجربه ی سفر خود را به طور کامل دگرگون کنید

سفر فقط به معنای عکس های زیبا انداختن و گذاشتن آن ها در فیس بوک یا اینستاگرام، یا یک هفته را در هتلی پنج ستاره گذراندن نیست. یادگیری زبان خارجی، حتی به اندازه ی یادگیری کمی عبارت، تجربه‌ی سفر شما را خیلی بهتر می‌کند، و من تجربه‌ی این را داشته‌ام که می‌گویم.

  1. توانایی استخدام خود را افزایش دهید

ما در جهانی رو به افزایش زندگی می‌کنیم و شرکت‌ها به طور مداوم ارتباط خود را با کشورهای خارجی گسترش می‌دهند و با مشتریانی از سراسر جهان سر و کار دارند. بین دو داوطلب کار با مهارت و تجربه‌ی دقیقاً مشابه، آن شخصی که دو زبانه است برای گرفتن آن شغل بسیار محتمل‌تر است.

۷٫خارج از کشور درس بخوانید یا زندگی کنید

اگر شما فکر می‌کنید که آماده‌ی تغییر هستید و به دنبال هیجان و ماجراجویی در زندگی خود هستید، یادگیری زبانی خارجی احتمالاً دری است که منتظر باز شدن است. چرا به مدت چند سال کشور را ترک نمی‌کنید و در آسیای شرقی درس نمی‌خوانید؟ یا شاید شغل رویایی خود را در آلمان پیدا کنید؟ هر چه که شما بخواهید، دانستن زبان خارجی ناگهان باعث آب رفتن جهان می‌شود و موقعیت‌های خیلی خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. هنوز ترغیب نشدید؟

  1. فرهنگی جدید را کشف کنید

موسیقی، فیلم، غذا، ادبیات، شعر، تئاتر، هنرهای زیبا: لیست چیزهای شگفت آوری که فرهنگ به زندگی ما می‌آورد بی نهایت است. شما شاید شنیده باشید که زبان و فرهنگ دو روی یک سکه هستند.

یکی از علایق شخصی من، کشف فرهنگی جدید تجربه‌ای بی‌اندازه غنی است که به‌طور پیچیده‌ای با دانش‌زبان خارجی گره خورده است.