۵ عادت زبان‌آموزان موفق

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه روش های یادگیری زبان آموزان موفق را مطالعه کرده است. ۵ عادت زبان‌آموزان موفق که در زیر بیان می شود می تواند شرایط یادگیری شما را بسیار بهبود دهد.

5 عادت زبان‌آموزان موفق
5 عادت زبان‌آموزان موفق

لیستی از ۵ عادت زبان‌آموزان موفق

۱- آن‌ها پیش از یادگیری، مرور می‌کنند حتی اگر به این معنا باشد که زمان یا انرژی یادگیری بیشتر را ندارند

زبان‌آموزان کارآمد می‌دانند که آن‌چه را مرور نکنید تا ابد فراموش می‌کنید و فراموش کردن یعنی تمام آن زمانی که صرف یادگیری اصطلاحات با لغات جدید کرده‌اید به هدر رفته است.

این دلیل آنست که چرا باید همیشه مرور کردن را در اولویت بالاتری از یادگیری قرار دهید و هر جلسه‌ی آموزشی را با مرور یادداشت‌های قبلی و فلش‌کارت‌ها آغاز کنید.

۲- هر روز مقدار کمی مطالعه می‌کنند و توهم پیشرفت را با بهبود واقعی اشتباه نمی‌گیرند

زبان‌آموزان کارآمد می‌فهمند که یادگیری به شیوه‌ی تلمبار کردن صرفاً توهمی از پیشرفت است.

وقتی تلاش می‌کنید فهرست‌های بلند واژگان را همزمان یاد بگیرید یا بدون صرف فکر کافی بر روی اطلاعات موجود در یک کتاب فقط صفحه‌های آن را ورق می‌زنید، مغزتان شروع به انفجاری اعتیاد‌آمیز در هر صفحه می‌کند.

۳- آن‌ها هدفی مشخص دارند و از زبان برای چیزی که لذت می‌برند استفاده می‌کنند.

زبان‌آموزان کارآمد متوجه می‌شوند که نمی‌توانید صرفاً زبان را بدون انگیزه‌ای که از نگرش استفاده در متنی که مشتاق آن هستیم نشأت می‌گیرد،  یاد بگیرید.

۴- آن‌ها آخرین مطالعات عصب‌شناسی را دنبال می‌کنند و آن‌چه را که درباره‌ی مغزمان به ما می‌گوید به کار می‌بندند.

رویکرد مؤثر برای زبان‌آموزان استفاده از زبان به عنوان هنر، اما یادگیری زبان به عنوان علوم محض است.

با اینکه جامعه‌ی علمی هنوز بر سر برخی از جنبه‌های حافظه و زبانشناسی بحث می‌کند، هیچ دلیلی برای توسل به خرافات و کیمیاگری وجود ندارد.

۵- کمد آن‌ها پر از کتاب‌های باز نشده و تلفن همراهشان پر از برنامه‌های آموزشی (استفاده نشده) نیست.

زبان‌آموزان کارآمد می‌دانند که هیچ راه حل ساده‌ای برای یادگیری زبان وجود ندارد بنابراین زمان را برای دنبال کردن آن تلف نمی‌کنند. آن‌ها سریع شیوه‌ای مؤثر را پیدا می‌کنند و تا وقتیکه نیاز واقعی به تغییرش نباشد به آن پایبند می‌مانند.