۵ بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی اشاره می کند که تقریبا همه آزمون ها اعم از آیلتس ، تافل ، PTE و … بر روی آنها تمرکز دارد. پس حتما این مطب را تا انتها بخوانید.

5 بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی
5 بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی

۵ بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی را با هم می بینیم:

۱- فعل­ ها: (هماهنگی فاعل و مفعول و زمان فعل)

این بخش انگلیسی شامل جملات طولانی است که در آن فاعل اصلی و فعل توسط کلمات و عبارات متنوع از هم جدا می شوند. اگر به فاعل هر جمله جداگانه توجه کنید و مطمئن شوید که فعل مطابق آنست، می توانید در این قانون گرامری پیشرفت کنید. به علاوه، این آزمونها دانش شما از زمانهای گذشته، حال، آینده، ماضی بعید، ماضی نقلی و آینده ی کامل را می سنجد.

۲- نقطه ­گذاری

مهمترین جنبه ی گرامر انگلیسی، نقطه­ گذاری است: ویرگول، آپاستروف، دونقطه، نقطه ویرگول، خط تیره، نقطه، علامت های سؤال و علامت­ های تعجب. کاربرد آن­ها در این آزمون­ ها تحلیل می­شود.

۳- اصلاح­ کننده (صفات / قیدها و عبارات اصلاح کننده)

تعریف اصلاح­ کننده­ ها کلمات و عباراتی است که اسامی را توصیف می­کنند. قیدها می­توانند فقط افعال را توصیف کنند درحالیکه صفات اسامی را اصلاح می­کنند. در مقابل جفت­های مشکوک قید – اسم و صفت – فعل هشیار باشید. همچنین آگاه باشید که بسیاری جمله­ ها با عبارتی اصلاح­ کننده و یک ویرگول شروع می­شود. دسته­ بندی هایی که این اصلاح­ کننده­ ها بر اساس شان تقسیم می­شود نیز بخش مهمی از اطلاعاتی هستند که باید داشته باشید.

۴- انتخاب واژه:

باید حواستان به لغات باشد تا مطمئن شوید که هدف نویسنده را نشان می­دهند. انتقال­ ها می­توانند تداوم، تمایز یا علت و معلول را نشان دهند. به علاوه، آزمون­ ها شاید شما را با استفاده از لغت شبیه به لغات مورد نظر گول بزنند، که در متن معنی نمی­دهند (برای مثال جایگزینی could have با could of). بنابراین مهم است که بر سر این آزمون­ها عجله نکنید. باید از قبل همه­ ی قوانین گرامری را بازبینی کنید.

۵- سازماندهی و استراتژی

این بخش انگلیسی از شما خواهد خواست که در مورد ترتیب و تأکید جنلات و پاراگراف­ ها تصمیم بگیرید. همچنین از شما پرسیده می­شود که جملاتی را اضافه، اصلاح یا پاک کنید، همچنین نشان دهید که جمله­ ای مناسب با هدف است.