۵ اشتباه در انتخاب معلم خصوصی زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار گننده دوره های خصوصی و گروهی آموزش زبان می باشد. اگر میخواهید کلاس خصوصی داشته باشید از این ۵ اشتباه در انتخاب معلم خصوصی زبان دوری کنید.

5 اشتباه در انتخاب معلم خصوصی زبان
5 اشتباه در انتخاب معلم خصوصی زبان

پس ۵ اشتباه در انتخاب معلم خصوصی زبان را فراموش نکنید

بیایید تنها یک چیز را مشخص کنیم: یک معلم خصوصی زبان انگلیسی به خودیِ خود، اتلاف پول نیست. داشتن کسی که متعهد به یادگیری شماست، کسی که با مشکلات یادگیری که با آن مواجه می‌شوید آشنا است و می‌تواند آن‌ها را تشخیص دهد، می‌تواند به این معنا باشد که شما شانس خیلی بیشتری در مسلط شدن به زبان مقصد خود دارید.

۱- استفاده از معلم‌های خصوصی به عنوان منبع تمرین شما

برخورداری از یک معلم خصوصی به این معناست که دسترسی نامحدودی به یک گویشور بومی یا بومی‌مانند از زبان مدّ نظر خود دارید و مهم است که در معرض گستره‌ی متنوعی از ورودی‌های بومی قرار بگیرید. فکر نکنید که معلم خصوصی‌تان جایگزینی برای تمرین‌های زندگی واقعی از طریق مبادلات رو در رو، نوشته‌های خاطرات روزانه یا حتی صرفاً لذت بردن از موسیقی، فیلم‌ها و پادکست‌ها در زبان مقصد شماست.

۲- تنظیم نکردن برنامه‌ای مستمر

از بزرگترین مزایای یک معلم خصوصی، مسئولیتی است که یک برنامه‌ی منظم شده با خود بهمراه دارد. در عین‌حال که ممکن است ترتیب دادن یک جلسه وقتی زمان خالی در برنامه‌ی خود پیدا می‌کنید و مخصوصاً وقتی معلم خوش قلق باشد، اغوا کننده به نظر می‌رسد، راه ساده‌ای برای مصطلک شدنِ سریع است. طبق تجربه‌ی من بعنوان یک معلم خصوصی، دانش‌آموزانی که با آن‌ها برنامه‌های منظم هفتگی دارم، کسانی هستند مه سریع‌ترین پیشرفت را حاصل می‌کنند. نه تنها این نظم برای سودمند نگاه داشتن مطالعات شما مفید است بلکه همچنین به معلم‌تان نیز  کمک می‌کند تا بتواند برنامه‌ی درسی مناسبی طراحی کند.

۳- (طراحی) برنامه‌ی درسی را به معلمین واگذار کنید

اگر معلم شایسته‌ای را با میزان خوبی از تجربه انتخاب کنید، احتمال دارد که قبلاً با زبان‌آموزی مثل شما برخورد کرده باشند و پیشنهاداتی برای محتوای آموزشی، کتاب‌های درسی و تمارین داشته باشند. اما اگر متوجه شدید درس‌هایی که می‌گذرانید به نحوی مطابق سطح شما نیستند یا یا دقیقاً پاسخگوی محتوایی که می‌خواهید یاد بگیرید نیستند؛ مسئولیت شماست که به معلم بگویید. یک معلم حرفه‌ای به هیچ وجه ناراحت نخواهد شد اگر از وی بخواهید که با شما اندکی کمتر انگلیسی صحبت کند، تمرین بیشتر به شما بدهد، یا کتاب کاری را که استفاده می‌کنید تغییر دهد.

۴- مرور نکردن درس قبلی

دو ساعت بعد از درس‌تان تقریباً به اندازه‌ی زمان گرفتن خود درس حیاتی است. مطمئن شوید درس‌ها را در زمانی برنامه‌ریزی می‌کنید که بعد از آن فوراً سرتان شلوغ نمی‌شود، تا به شما اجازه دهد از فشار خود کاسته و افکارتان را پس از درس جمع‌آوری کنید. مطمئن شوید که هر تکه از محتوا را که با معلم‌تان خواندید، مرور خواهید کرد و یادداشت‌ها را در قالبی قابل هضم بازنویسی کنید. این فرآیند به تنهایی از انتقال آن‌چه یاد گرفته‌اید به حافظه‌ی بلند مدت شما اطمینان حاصل می‌کند اما در اینجا متوقف نمی‌شود. حتماً در زمان بین درس‌ها مدام محتوا را مرور کنید، سؤالاتی را که می‌خواهید دفعه‌ی بعد از معلم‌تان بپرسید یادداشت کنید.

۵- خودآموزی نکردن در بین درس‌ها

اگر وزن کم می‌کنید، در هنگامیکه مربی شخصی خود را می‌بینید تنها به آن‌چه می‌خورید یا میزان فعال بودن سَبک زندگی‌تان فکر نمی‌کنید. حالت مشابه برای یادگیری زبان نیز صادق است. بیشترین میزان یادگیری شما باید خارج از جلسات درسی رخ دهد و درس‌ها باید تنها برای بخش‌هایی از مطالعات شما به کار گرفته شوند که قابلیت یادگیری مؤثر را در زمان‌های تنهایی‌تان ندارند. برای تهیه‌ی راه‌هایی به منظور جهت‌دهی به خودآموزی شما، ابزار آنلاین مانند وب سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد عالی هستند.