۵ اشتباه افراد مبتدی در آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی در ایران امروز به ۵ اشتباه افراد مبتدی در آموزش زبان چینی می پردازد. این اشتباهات را به هیچ عنوان در روند یادگیری خود وارد نکنید.

5 اشتباه افراد مبتدی در آموزش زبان چینی
5 اشتباه افراد مبتدی در آموزش زبان چینی

به ۵ اشتباه افراد مبتدی در آموزش زبان چینی توجه کنید:

چینی زبانی عالی اما همچنین تا حدودی پیچیده است. بسیاری از مبتدیان از پیچیدگی آن سر در گم می شوند بنابراین از زیبایی، تک بودن و اصول آن لذت نمی برند.

این بزرگترین اشتباهی است که هر کسی می تواند در هنگام یادگیری یک چیز جدید انجام دهد. اگر شما از چیزی لذت نبرید هیچ راهی بجز صرف زمان زیاد برای تمرین آن نخواهید داشت و بدون تمرین حداقل از چینی هیچ چیزی نمی آموزید.

بنابراین فقط اگر از یادگیری زبان چینی لذت می برید آن را بیاموزید. بعلاوه راهنمایی های زیر را به خاطر داشته باشید. آنها کمک می کنند متمرکز بمانید و سریع پیشرفت کنید.

هر چیزی که می آموزید را دسته بندی کنید

اگر می خواهید زبان چینی را در سنگاپور بیاموزید، نمی توانید از این راهنمایی پرهیز کنید. شما باید آنچه می آموزید را دسته بندی کنید. هر روز چیزهای جدیدی خواهید آموخت و اطمینان حاصل می کنید که آنچه از قبل آموخته اید را فراموش نکرده اید. به همین دلیل لازم است هر چه آموخته اید را دسته بندی کنید.

از کمال گرایی پرهیز کنید

یادگیری زبان چینی سفر کوتاهی نیست بلکه طولانی است. زمانی که این سفر را آغاز می کنید، حائز اهمیت ترین مسئله  ادامه ی حرکت به سمت جلو و عدم اطمینان از کامل بودن آن است. هدف شما نباید دستیابی ۱۰۰ درصد آن باشد، در اکثر موارد، ۹۰ درصد به اندازه ی کافی خوب است.

به این معنا نیست که تلاش برای کمال گرایی بد یا اشتباه است. مسئله این است که در آغاز شما باید زمان و انرژی زیادی برای کسب درصد های آخر بدست آورید. بجای تمرکز برآن باید بر آموختن چیزهای جدید تمرکز کنید، افق خود را گسترده کنید و چیزهایی که قبلا آموخته اید را مرور کنید. به محض اینکه به یک سطح راحتی در زبان ماندارین رسیدید، می توانید برای کمال تلاش کنید.

دوستانی بیابید که همین هدف را به اشتراک می گذارند

بودن اطراف کسانی که مانند شما برای یک هدف تلاش می کنند به پیشرفت سریعتان کمک می کند. می توانید موضوع خود را مرور کنید و با همراهی دوستان زبانی خود چیزهای جدید یاد بگیرید. اگر کلاسهای منظم ماندارین سنگاپور را بردارید، پیدا کردن دوستان زبانی سخت نخواهد بود.

با این حال در نقطه ی زمانی یکسان، همچنین ممکن است بخواهید با متکلمان بومی که تمایل دارند به شما بازخورد ساختاری ارائه دهند تعامل داشته باشید. بومیان بسیاری وجود دارند که دوست دارند انگلیسی خود را تقویت کنند. شما می توانید توافق سودمند دو طرفه ای با شخص قابل اعتمادی که زبان چینی اش خوب است انجام دهید. می توانید به تقویت زبان انگلیسی او کمک کنید و او می تواند به زبان چینی شما کمک نماید.

منحصربفرد بودن زبان چینی را بپذیرید و از آن لذت ببرید

زبان چینی یک زبان منحصر ب فرد از چند جهت است. نگرشی که با آن زبان چینی را می آموزید بسیار حائز اهمیت است. در مواردی فکر می کنید این زبان احمقانه یا عجیب است به احتمال زیاد بزودی از آن متنفر می شوید و قبل از اینکه طولانی شود یادگیری را متوقف می کنید. حتی اگر آن را رها نکنید، یادگیریتان احتمالاً موثر نخواهد بود.

از هر شخص خارجی که در مورد یادگیری زبان چینی سوال کنید، به شما خواهد گفت که یادگیری زبان چینی در بزرگسالی کار سختی است. همه چیز را با نگرش اشتباهی که نسبت به آن دارید بدتر نکنید، بجای اینکار یگانگی آن را با آغوش باز بپذیرید.

اهداف و انگیزه های یادگیری زبان ماندارین را تحلیل کنید

چه چیزی باعث می شود که بخواهید زبان ماندارین را یاد بگیرید؟ آیا می دانید که در آینده چگونه از زبان ماندارین استفاده می کنید؟ باید جواب این سوالات مهم را بدانید. پاسخ های شما روش های یادگیری شما را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد. به علاوه تنها زمانی می توانید کارآمدی استراتژی فعلی خود را بررسی کنید که به وضوح از همان ابتدا بدانید چه چیزی می خواهید.

در زبان آموزی‌تان موفق باشید.