۵ انگیزه‌ی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه از بعد روانشناسی هم زبان آموزان را کمک کرده است. می خواهیم به ۵ انگیزه‌ی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی اشاره کنیم که می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

5 انگیزه‌ی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی
5 انگیزه‌ی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

اما به ۵ انگیزه‌ی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی توجه کنید

در تلاش برای کسب هرچیزی که هستید، باانگیزه ماندن کلید موفقیت است. یادگیری انگلیسی ممکن است سخت باشد، پس مفید است که بر روی پیشرفت‌هایی که یادگیری انگلیسی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد، متمرکز شوید. ما از ۶۰۰۰ نفر در دوازده کشور درباره‌ی دلایلی که انگلیسی را می‌آموزند سؤال کردیم- در اینجا به ۵ عامل برتر انگیزه اشاره می‌کنیم:

۱- یادگیری زبان باعث آسان‌تر شدن برقراری ارتباط در خارج از کشور می‌شود

اگر می‌خواهید دنیا رو کاوش کنید، مفید است که اطلاعاتی درباره‌ی زبان انگلیسی داشته باشد. آیا می‌دانستید که ۵۸ کشور، انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود لیست کرده‌اند؟

۲- انگلیسی بهترین زبان جهانی است که دنیا می‌تواند داشته باشد

احتمال می‌رود که در زمانی سه ساله، جمعیت کلی بیش از ۷٫۵ میلیارد نفر باشد. پیش‌بینی شده‌ است تا سال ۲۰۲۰، دو میلیارد جمعیت در سرتاسر دنیا مشغول مطالعه‌ی انگلیسی باشند،  این یعنی بیش از یک چهارم جمعیت دنیا، همه مشغول یادگیری زبانی مشترک هستند!

۳- یادگیری زبان ارتباط با مردم از کشورهای مختلف را تسهیل می‌کند

۴۰% از تمام جمعیت کره‌ی زمین هم اکنون با استفاده از اینترنت متصل هستند- ما می‌توانیم با مردم در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنیم بدون آنکه مجبور باشیم حتی یک قدم بیرون بگذاریم، اما اطلاع از یک زبان متداول کلید این امر است.

۴- یادگیری انگلیسی چشم‌اندازهای شغلی شما را بهتر می‌کند

انگلیسی زبان غیر رسمی تجارت جهانی است- در حقیقت برخی شرکت‌های بین‌المللی حتی انگلیسی را زبان رسمی خود قرار داده‌اند! ماهر بودن در بیش از یک زبان همیشه برای کارفرماها جذاب است، مخصوصاً اگر یکی از آن زبان‌ها انگلیسی باشد.

۵- یادگیری انگلیسی باعث راحت‌تر شدن زندگی کاری می‌شود

قادر نبودن برای برقرای ارتباط مناسب با سهامداران اصلی یک مانع مأیوس‌کننده برای موفقیت است؛ ۴۲% از پاسخ‌دهندگان به تحقیق گفتند که انگیزه‌ی‌شان برای یادگیری زبان انگلیسی این بود که زندگی در سر کار را برایشان آسان‌تر کند.

به نظر شما مردم به چه دلایل دیگری می‌خواهند که انگلیسی یاد بگیرند؟  می‌دانیم که فهرستی بلند درباره‌ی این موضوع وجود دارد.