۵ نکته برای پشت سر گذاشتن تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ نکته برای پشت سر گذاشتن تافل اشاره می کند که اگر شما هم آنها را بدانید دیگر دغدغه ای برای آزمون تافل خواهید داشت. به این نکات بسیار توجه کنید.

5 نکته برای پشت سر گذاشتن تافل
5 نکته برای پشت سر گذاشتن تافل

اما این ۵ نکته برای پشت سر گذاشتن تافل را با هم ببینیم:

۱- خود را با تافل آشنا کنید
دانستن اینکه انتظار چه چیزی را داشته باشید احتمالاً مهترین قدم در راستای آماده‌سازی‌تان است. چرا اینطور است؟ چون اجازه می‌دهد تلاش‌هایتان را بر عنصری از آزمون متمرکز کنید که بیشترین امتیاز را به همراه دارد. حتی اگر سطحی پیشرفته در انگلیسی داشته باشید و احساس اعتماد به نفس کنید، آگاه باشید! تافل هزاران سورپرایز دارد، و بهتر اینست که قالب امتحان را بدانید تا از چیزی غافلگیر نشوید و در برابر چالش‌ها آرام بمانید.
۲- از قبل شروع به آماده‌سازی کنید
صرفنظر از امتیازی که می‌خواهید به دست بیاورید یا سطح زبانتان، باید از پیش خودتان را آماده کنید.
همانطور که احتمالاً می‌دانید اگر مرتباً وبلاگ‌های زبان انگلیسی را بخوانید، زمان و تکرار می‌برد تا کلمه‌ای را در گاوصندوق حافظه‌ی بلند مدت خود قرار دهید. پس اگر می‌خواهید برای تافل آماده شوید، بهتر خواهد بود تا در فواصل کوتاه و هر روز مطالعه کنید.
۳- واژگان مناسب را یاد بگیرید
واژگان تافل بر روی زندگی آکادمیک و مطالعات دانشگاهی تمرکز دارد. شما باید گفتار غیر رسمی و روزمره را پست سر رها کنید و شروع به یادگیری مجموعه‌های واژگانی جدید کنید. تماشای مستندها، گوش دادن به سمینارها و خواندن کتاب‌های درسی و ژورنال‌های دانشگاهی روش‌هایی عالی برای یاد گرفتن لغات، عبارات و ساختارهای گرامری است.
۴- یاد بگیرید که چگونه یادداشت بردارید
یادداشت برداری در هنگام مطالعه برای تافل از دو جهت مهم است:
۱- به شما کمک می‌کند واژگان جدید را در حافظه‌ی خود ثبت کنید.
۲- شما را قادر می‌سازد تا اطلاعات را ساده و خلاصه کنید و هر دوی این‌ها برای امتحان لازم است.
۵- مهارت‌های ارائه‌ی شفاهی خود را تمرین کنید
یکی از سختی‌های پشت سر گذاشتن آزمون تافل، صحبت کردن در برابر کامپیوتر در اتاقی پر از آدم‌هایی است که کار مشابه را در همان زمان انجام می‌دهند. حداقلش اینست که باعث حواس‌پرتی است و ممکن است برای گویندگان خجالتی ترسناک باشد- اما وحشت نکنید!