۵ دلیل خوب برای یادگیری اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ دلیل خوب برای یادگیری اسپانیایی اشاره می کند که حتما شما را علاقمند به یادگیری زبان اسپانیایی می کند.

5 دلیل خوب برای یادگیری اسپانیایی
5 دلیل خوب برای یادگیری اسپانیایی

پس به این ۵ دلیل خوب برای یادگیری اسپانیایی توججه نمایید

۱- دو برابر بیشتر لذت ببرید

با توجه به تعداد گویشوران بومی (بیش از ۴۰۰ میلیون نفر از آن‌ها وجود دارد)، اسپانیایی دومین زمان مصطلح مورد تکلم در دنیاست، همانطور که زبان رسمی ۲۱ کشور است. این حدود ۵% جمعیت جهان است و ۱۰% کشورهای آن در حال حاضر واقعاً برایتان در دسترس نیستند اگر هنوز این زبان را یاد نگرفته‌اید! من در چندتا از این کشورها بوده‌ام و بسیاری از این افراد را دیده‌ام و به شما اطمینان خاطر می‌دهم که دارد از دستتان می‌رود.

۲- متوجه خواهید شد که به آسانی کمک خواهید گرفت

هر چه قدر که می‌خواهم از دسته‌بندی زبان‌ها بر اساس میزان آسانی یا سختی آن‌ها اجتناب کنم، باید برای اسپانیایی کمی اعتبار قائل شوم. حتی پیش از اینکه جنبه‌های ذاتی خود زبان را در نظر بگیرید (که مشکل‌ترین نیستند)، اسپانیایی با محبوبیتش به میزان قابل توجهی آسان‌تر شده است.

تعداد خالص گویشورانی که می‌خواهند به زبان اسپانیایی صحبت کنند به این معناست که پول زیادی برای کسب کردن در این فضا وجود دارد و بازار هم پاسخ داده است: میزان خیلی زیادی محتوای یادگیری برای زبان اسپانیایی وجود دارد. سَبک یادگیری شما یا اهداف زبانی‌تان هرچه که باشد، احتمال پایینی وجود دارد که در پیدا کردن محصول دقیق، درس یا منبع مناسب برای نیازهایتان با مشکل برخورد کنید. به علاوه هرگز مشکل نیست که گویشوری دیگر برای تمرین پیدا کنید!

این را با زبانی مانند عربی مصری مقایسه کنید. همانطور که قبلاً گفته‌ام، برخلاف بیش از ۸۰ میلیون گویشور، احتمالاً سخت‌ترین چیز درباره‌ی این زبان خود زبان نیست، بلکه سختی در پیدا کردن محتوای آموزشی خوب است (چراکه دوره‌ها تمایل دارند به نفع عربی استاندارد باشند که در واقع در مصر تکلم نمی‌شود.)

۳- کودک درونی خود را از بند آزاد کنید!

اسپانیایی‌ها می‌دانند که چگونه میهمانی برپا کنند و ظاهراً این گرایش را وقتی جهان را استعمار می‌کرده‌اند با خود صادر کرده‌اند. به شناختن Hispanosphere اقدام کنید و با انبوهی از شخصیت‌های معروف جدید آشنا خواهید شد که تمام طول شب بیدار نگهتان می‌دارند و تمام طول روز به شادی وا‌می‌دارند.

۴- یکسری حقه‌های جدید با زبان خود یاد بگیرید

بسیاری از یادگیرندگان زبان اسپانیایی از صدای R لوله شده که در اسپانیایی چیز خاصی نیست وحشت دارند که اصلاً صحت ندارد اما همچنان برای خیلی از مردم انگلیسی‌زبان بسیار خارجی است.

اما ترس نداشته باشید! با اینکه بعضی از مردم خود را متقاعد می‌کنند که اصلاً نمی‌توانند R لوله شده را یاد بگیرند و هرگز هم یاد نخواهند گرفت، اما واقعیت اینست که خیلی مشکل نیست، فقط تمرین می‌خواهد و وقتی آن را متوجه شوید که پیچاندن زبانتان کمی اعتیادآور است. در نهایت از عهده‌ی این مهارت برآمدن بعد از تمام آن تمرین بسیار رضایتبخش به نظر می‌رسد.

۵- مغز زبانتان را غذا دهید

زبان اسپانیایی از گویش « لاتین عامیانه» درست شد که در اصل در پادشاهی کاستیل، بخشی از اسپانیای امروزی صحبت می‌شده است. (به همین خاطر است که اسپانیایی، اسپانیول در اصل کاستیلین یا کاستلانو نامیده می‌شود. اسپانیای در سفر از veni, vidi, vici بهvine, vi, vencí با تعداد زیادی زبان‌ها و فرهنگ‌های میزبان دیگر قاطی شد که باعث مشخصه‌ها و لغاتی بسیار متفاوت برای آن شد.

برای مثال بیش از ۴۰۰۰ لغت اسپانیایی ریشه‌ی خود را نه از زبان لاتین بلکه از زبان عربی گرفته‌اند؛ به خاطر مسلمانان عربی زبانی که بر آن‌چ امروزه اسپانیا نامیده می‌شود برای مدت هفت قرن حکومت کردند. احتمالا! معروف‌ترین این کلمات ojalá هست که یعنی «بیایید اینطور امید داشته باشیم!» یا «به خدا امید دارم!»- alá البته روش اسپانیایی برای نگارش کلمه‌ی عربی “Allah” است.