۵ دلیل که چرا آیلتس آزمون رایج زبان انگلیسی است

چرا آیلتس معتبرترین آزمون زبان انگلیسی است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز ۵ دلیل که چرا آیلتس آزمون رایج زبان انگلیسی است می آورد. این دلایل برای شما که می خواهید این آزمون را انتخاب کنید بسیار مفید است.

از زمانی که آزمون آیلتس به دنیا معرفی شد تا به امروز میلیون ها نفر در این آزمون شرکت کرده اند. اما چرا آیلتس؟ این سوالی است که بسیاری از خود می پرسند.

اعتبار بین المللی

آزمون آیلتس آزمونی است که در دنیا مورد قبول قرار گرفته و چون میزان اعتبار زیادی را در دنیا کسب کرده است ، انتخاب اولی بسیاری از موسسات و داشنگاه ها در کشور های مختلف دنیا همانند انگلیسی ، کانادا ، استرالیا ، نیوزیلند و… می باشد.

مراکز آزمون فراوان

آزمون آیلتس دارای مراکز برگزاری آزمون زیادی در دنیا است و بیش از ۴۵ کشور در دنیا این آزمون برگزار می کند.

آزمونی دقیق و منصفانه

یکی دیگر از جواب ها به این سوال که چرا آیلتس این است که این آزمون ” منصفانه” ترین آزمون دنیا است. برخلافی بسیاری از آزمون های مختلف در دنیا ، آزمون آیلتس از شما در یک اتاق ساکت با یک ممتحن آزمون را برگزار می نماید. هیچ عاملی باعث نمی شود ، حواس شما را پرت کند. مسائل فرهنگی در این آزمون باعث اضافه شدن و یا کم شدن نمره ای نمی شود. هر دو اهجه آمریکایی و بریتانیایی قابل قبول است و لهجه افراد در نمره آیلتس تاثیرگذار نیست. سوالات آزمون قبل از ارادع در آزمون آیلتس بارها پایلت می شوند تا مشکلی نداشته باشند.

آزمونی کوتاه و سریع

یکی دیگر از دلایلی که به سوال چرا آیلتس می تواند داد سرعت این آزمون است. این آزمون حدود ۳ ساعت به طول می انجامد و جواب آزمون آیلتس حدود ۱۳ روز پس از برگزاری به زبان آموزان داده می شود.

5 دلیل که چرا آیلتس آزمون رایج زبان انگلیسی است
۵ دلیل که چرا آیلتس آزمون رایج زبان انگلیسی است

پس ۵ دلیل که چرا آیلتس آزمون رایج زبان انگلیسی است را با هم می خوانیم

۱- یک نشانگر واقعی برای مهارت انگلیسی

یکی از بزرگترین مزایای آیلتس اینست که ثابت کرده یک نشانگر واقعی از توانایی فردی برای برقراری ارتباط مؤثر در انگلیسی است. به همین خاطر است که آزمون، چنین محبوبیتی برای مهاجرین، مطالعه و اعتبارگذاری کاری بدست آورده است و همچنین دوست‌داشتنی‌ترین آزمون در کاناداست.

۲- مورد قبول ۹۰۰۰ سازمان در ۱۴۰ کشور در سرتاسر دنیا

شما می‌توانید آزمون آیلتس را در مراکز امتحانی در سرتاسر کانادا و دنیا بدهید و نمره‌ی آیلتس‌تان به شکلی مشابه در مقیاس بین‌المللی ارزش‌گذاری می‌شود. نتایج آن مورد تأیید ۹۰۰۰ سازمان در ۱۴۰ کشور به عنوان مقیاسی واقعی از توانایی‌های انگلیسی شما هستند.

۳- آزمونی عادلانه و قابل اطمینان که مناسب نیازهای مشخص شما است

آیلتس، آزمونی عادلانه، قابل اطمینان و ضمانت‌شده از توانایی‌های زبان انگلیسی شماست. این آزمون به ۴ بخش تقسیم شده است: ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ. داوطلبین ممکن است بین دو نسخه از امتحان بسته به اینکه چرا به نمره‌ی آن نیاز دارید به انتخاب بپردازند: آزمون آیلتس عمومی یا آزمون آیلتس آکادمیک.

۴- آزمون خصوصی، فرد با فرد به همراه ممتحن

قالب آزمون آیلتس تلاش می‌کند که موقعیت‌های ارتباطی زندگی واقعی را تا آن‌جا که ممکن است تقلید کند چون ما می‌دانیم که کارایی در ارتباطات یک به یک، از مهمترین مهارت‌ها برای برنامه‌ریزی‌ به منظور زندگی، کار یا مطالعه در محیط زبان انگلیسی است.

داوطلبین برای بخش اسپیکینگ آیلتس در اتاق‌های مجزا مورد امتحان قرار می‌گیرند، یک موقعیتی که اجازه می‌دهد بدون هیچ عامل حواس‌پرتی از دانش‌آموزان دیگر، رایانه‌ها و مشکلات تکنیکی محتمل دیگر، بر روی مکالمه متمرکز شوند.

۵- شناسایی استانداردهای جهانی زبان انگلیسی

سیستم نمره‌دهی آیلتس تفاوت‌های بین املا، انتخاب واژگانی و نوع استفاده از دستور زبان را میان کانادایی، آمریکایی و بریتانیایی برای انواع گونه‌های انگلیسی که مورد قبول هستند، شناسایی می‌کند.