۵ تکنیک برای روان صحبت کردن در ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ تکنیک برای روان صحبت کردن در ایتالیایی اشاره می کند که بسیار در بالا بردن بازده شما در آموزش زبان ایتالیایی موثر خواهند بود. این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

5 تکنیک برای روان صحبت کردن در ایتالیایی
5 تکنیک برای روان صحبت کردن در ایتالیایی

به ۵ تکنیک برای روان صحبت کردن در ایتالیایی توجه کنید:

تعدادی مقالات و نکات آکادمیک از طرف متخصصین یادگیری زبان وجود دارد که به شما کمک می‌کند در ایتالیایی روان صحبت کنید اما احتمالاً شگفت‌زده خواهید شد وقتی بفهمید اگرچه آن نکنیک‌ها عالی هستند اما تعهد روزانه است که به معنای واقعی ضامن رسیدن به روانی در کلام می‌باشد.

همزمان که مطالعات روزانه‌ی‌تان را انجام می‌دهید، پنج تکنیک وجود دارد که به شما کمک می‌کند به عنوان زبان آموز ایتالیایی پیشرفت کنید.

۵ تکنیک برای روان صحبت کردن در ایتالیایی

۱٫) منفعلانه تماشا کردن یا گوش دادن به اندازه‌ی تمرین کردن زبان مؤثر نیست

تفاوت بزرگی وجود دارد میان فعالانه گوش دادن و منتفع شدن از چیزی در یک زبان خارجی و منفعلانه گوش دادن همزمان با اتوی لباس‌ها یا رانندگی به سمت محل کار.

وقتی به چیزی مانند پادکست در زبانی خارجی گوش می‌کنید، باید یک هدف برای انجامش داشته باشید.

برای مثال اگر به دنبال بهبود تلفظتان هستید، بر روی شیوه‌ی تلفظ لغات توسط گویندگان توجه کنید؛ به اینکه در کجا مکث می‌کنند،  تأکید را در کجا قرار می‌دهند. به این ترتیب قادر خواهید بود که روی یک حوزه تمرکز کرده و در آن پیشرفا بیشتری کسب کنید.

صحبت تلفظ شد …

۲٫) عجله کردن برای رد شدن از بخش‌های مربوط تلفظ در هر دوره مضرّ است

تلفظ بسیار مهم است و وقت گذاشتن برای درک روش صحیح بیان قضایا به شما در فهم زبان گفتاری کمک می‌کند و باعث می‌شود وقتی خودتان تولید زبان می‌کنید، احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

اگر به ایتالیا سفر می‌کنید و مکالمه‌ای را آغاز می‌کنید، یک ایتالیایی به احتمتل بیشتر احساس راحتی بیشتری با شما خواهد داشت و اگر بشنود تلفظ‌تان واضح است به صحبت در زبان ایتالیایی ادامه خواهد داد.

به علاوه، اثرات جانبی مضاعفی وجود دارند که به شما در ساختار جمله، گرامر و دایره واژگان کمک می‌کنند.

سه تکنیک باقی‌مانده در قسمت ۲ مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

۳٫) فکر نکنید غوطه‌ور شدن در کشور قرار است توانانش زبانی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد

حقیقت این است که رفتن به ایتالیا در سطح زبانیِ مبتدی عالی است، اما به اندازه‌ی سطح متوسط سودبخش نیست.

ظرفیت شما در سطح متوسط برای توجه به جزئیات، یادگیری الگوهای داخل زبان، و به خاطرسپاری مقادیر بیشتری از آنچه شنیده‌اید، گسترش می‌یابد.

مطالعات نشان داده‌اند که رفتن (به کشور زبان مقصد) در سطح مبتدی خیلی زود است و چنانچه در سطح پیشرفته بروید مزایای بیشتری دارید.

۴٫) بدانید که با یک دیکشنری چگونه کار کنید

خانم Kató Lomb که یک چندزبانه‌ی بلغاری است ادعا می‌کند که وابستگی به دیکشنری‌ها می‌تواند توانایی شما برای تولید زبان به تنهایی را فلج سازد.

من با او موافقم و در توضیح جزئی‌تر اضافه می‌کنم که اعتماد به نفس‌تان را فلج می‌سازد.

هر دفعه که تصمیم می‌گیرید به جای لغتی که یاد گرفته‌اید، به سراغ دیکنشری بروید به خودتان گفته‌اید که دیکشنری از آنچه من (در ذهن)ذخیره کرده‌ام قابل اعتمادتر است.

این کار را نکنید.

شما در مکالمات زنده نمی‌توانید به دیکشنری پناه ببرید؛ پس یادبگیرید که به خودتان تکیه کنید و به هنگام استفاده از دیکشنری هدف آن را در نظر بگیرید – که یک ابزار کمکی برای مطالعه است.

۵٫) موانع خودشان را در سر راه شما خواهند انداخت گویی مالک آن هستند

زمان می‌گذرد و شما را به تعجب از گذر خود وا می‌دارد، پول کم می‌آید و تعداد کلاس‌هایی که می‌توانید هزینه‌شان را بپردازید محدود خواهد کرد، و خانواده یا مدرسه یا نتفلیکس توجه شما را خواستار می‌شوند.

از شما می‌خواهم که موانع را پیش‌بینی کنید و راه‌های برای دور زدن از آن‌ها بیابید.

وقتی این کار را نمی‌کنید، آن‌ها هم تمایل می‌یابند تا زندگی‌تان را کنترل کنند و باعث می‌شوند در انتهای سفری دیگر وقتی در فرودگاه هستید به این فکر کنید که چرا در همان جای سال قبل گیر کرده‌اید.