۵ نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان اشاره می کند که می تواند برای زبان آموزان بسیار مفید باشد. شما هم اگر قصد یادگیری زبان های خارجی را دارید با ما همراه باشید.

5 نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان
5 نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان

۵ نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان را ببنید:

آدم‌های مختلف دلایل متفاوتی برای یادگیری زبانی خارجی دارند. شاید به خاطر این باشد که به خارج می‌روید و مایلید جملات ابتدایی زبان در جای جدید را متوجه شوید. یا شاید به دنبال یادگیری سریع زبان برای مقاصد کاری باشید. و چنانچه هیچ هدف مادی در میان نباشد، بسیاری از مردم صرفاً از روی علاقه برای یادگیری زبان کنجکاو هستند. دلیل‌تان هرچه که هست بیایید در زمان یادگیری صرفه جویی کنیم:

۱- خودتان را در محیط جدید و یادگیری غوطه ور کنید

اگر شما به کشوری که در حال یادگیری زبان آن هستید نقل مکان کرده اید، هیچ چیزی بهتر از آن نیست. شما چشم اندازهای یادگیر بهتری خواهید داشت. حتی اگر در انگلیسی عالی هستید از آن استفاده نکنید. سعی کنید به زبان بومی ارتباط برقرار کنید. اگر تمام اطرافیان شما به آن زبان مسلط هستند، احساس دستپاچگی نکنید. در نهایت شما مسئولیت یادگیری و تمرین را عهده دار خواهید بود.

در موردی که شما در کشور خودتان هستید، طوری خانه ی خود را طراحی کنید که نمی توانید پیشرفتتان را نادیده بگیرید. شما می توانید نشانه های بصری تشکیل دهید که در مواقع بیکاری به شما انگیزه ی مطالعه دهند. این می تواند حتی به معنای عوض کردن زبان تلفن یا حسابهای شبکه های اجتماعی تان باشد. نترسید و این کار را انجام دهید.

۲- لغات را هوشمندانه یاد بگیرید

جای هیچ شکی نیست که یادگیری لغات در حین فراگیری یک زبان جدید ضروری است. با این‌حال، برای یادگیری سریع یک زبان شما باید یادگیری را اولویت‌بندی کرده و با استراتژی همراه سازید. در همه‌ی زبان‌ها، تعداد کاراکترها می‌تواند بین کمتر از ۲۰ کاراکتر تا چیزی در حدود ۳۰۰۰ کاراکتر باشد. با این‌حال، چنانچه تنها ۲۰ درصد از واژگان را یاد بگیرید می‌توانید ۷۵ درصد از زبان را متوجه شوید. این یعنی شما می‌توانید زمان خود را به طور هوشمندانه در مرحله‌ی ابتدایی سرمایه‌گذاری کنید و سپس بر باقی‌مانده‌ی لغات مسلط شوید.

۳- در هنگام یادگیری متفکر باشد

اگر چینی را برای مقاصد کاری یاد می‌گیرید، شاید دائماً فکر کنید که در زبان جدید عالی نیستید و برای همین به سراغ حفظ کردن سریع لغات بروید. این شاید باعث شود که ردّ سفرتان در یادگیری را گم کنید. از یادگیری خود آگاه باشید و لغات را با درک مطلوب بیاموزید. چپاندن لغات در ذهن در زمان کوتاه شاید یادگیری شما در بلند مدت را مختل کند. شما همچنین می‌توانید با همکلاسی‌های خود بازی کنید یا به یک اجتماع آنلاین ملحق شوید تا زبان جدید را تمرین کنید. این راهی عالی برای خوش گذرانی در حین یادگیری است و ذهن‌تان به طور ناخودآگاه مهارت‌های جدید را یاد می‌گیرد.

۴- فعالانه بیاموزید

شما باید یک زبان آموز قوی باشید. مغز انسان در حالتی طراحی شده است که شما هر چه بیش تر از آن استفاده کنید، به فعال ترین شکل خود در می آید. وقتی شما لغت یا عبارت جدیدِ زبان را می آموزید، آن را ۲۰-۳۰ دفعه بلند بگویید. در دوره های ماندارین احتمال دارد که لازم باشد شما یک کاراکتر جدید را ۲۰ دفعه بنویسید تا آن را به درستی بیاموزید. بعد از یادگیری خواندن و نوشتن شما باید از آن در موقعیتِ واقعیِ زندگی استفاده کنید. برای مثال، شما می توانید با یک همکلاسی از آن استفاده کنید یا آن را آنلاین با یک گویشور بومی تمرین کنید. هدف این است که از هر چیز جدیدی که می آموزید، استفاده کنید تا احساس اعتماد به نفس داشته باشید‌.

۵- چالش ها را پذیرا باشید

برای یادگیری لغات جدید اهداف کوچک داشته باشید. برای یادگیری یک الفبای جدید در پنج روز خود را به چالش بکشید، هر روز پنج لغت جدید به لیست کلمات بیفزایید و غیره. شما در فاصله ی کوتاهی شاهد تغییرات قابل توجهی خواهید بود. فراتر از آن این که طی فرایند خوش بگذرانید.

شاگردان می توانند در یکی از ترم های خود واحد چینی را بگذرانند‌. احتمالش خیلی زیاد است که موقع مطالعه ی دوره های دیگر چینیِ تجاری را بیاموزند.