۵ راه برای فهمیدن لهجه آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش آیلتس را با ارائه چند نکته به شما در مورد لهجه ادامه می دهد. این ۵ راه برای فهمیدن لهجه آزمون آیلتس بسیار موثر خواهند بود. برخی از این ۵ راه در این بخش و برخی دیگر در مقالات بعدی به شما ارائه خواهند شد.

5 راه برای فهمیدن لهجه آزمون آیلتس
5 راه برای فهمیدن لهجه آزمون آیلتس

پس ۵ راه برای فهمیدن لهجه آزمون آیلتس را با هم مرور می کنیم

تفاوت بین نیکول کیدمن، ملکه‌ی انگلیس، و جاستین بیبر در چیست؟ در واقع، این یک جوک نیست. درست همان‌طور که ملکه، جاستین، و نیکول افراد کاملا متفاوتی هستند، طرز صحبت کردنشان هم همین‌طور است. لهجه‌ها می‌توانند به همان اندازه ی افرادی که به آن‌ها صحبت می کنند متفاوت باشند. و مثل آدم‌های متفاوت، بعضی لهجه‌ها بسیار قابل فهم‌تر از بقیه هستند. امتحان آیلتس لهجه‌ی عجیب و غریب که استاندارد نیست را به شما نمی‌دهد، تعدادی لهجه‌ی معمول ارائه خواهد داد. برای سر و کار داشتن با این، شما باید هر آن‌چه که می‌توانید را انجام بدهید تا آماده شوید. در پایین تعدادی موارد است که شما می توانید برای افزایش شانس گرفتن امتیازی بالا در امتحان لیسنینگ انجام دهید.

#۱- گویش‌ها و مترادف‌های گوناگون را به آغوش بکشید

Oxforddictionaries.com گویش را به عنوان حالتی ویژه از زبان که مختص منطقه‌ای به‌خصوص یا گروهی اجتماعی است، تعریف می‌کند. همان‌طور که بیشتر ما آگاه هستیم، ‘انگلیسی‌های’ بسیاری در سرتاسر جهان وجود دارد. و با آن گویش‌های زیادی وجود دارد. موقع مطالعه‌ی لغات، تلاش و فهمیدن این‌که انگلیسی زبان‌های دیگر در مکان‌های متفاوت همان چیز را چه می نامند، ایده‌ای عالی است. این نه تنها به ساختن دامنه‌ی لغات شما کمک می کند، بلکه ممکن است به شما کمک کند تا لهجه‌های چالش بر‌انگیز را هم بهتر بفهمید.

# ۲- قالب امتحان را بدانید

چنانچه لهجه‌ای نا‌آشنا شما را به مشکل می‌اندازد پس همچنین امکان دارد فرآیند نا‌آشنای آزمون نیز برایتان مشکل‌ساز باشد. آسان‌ترین راه برای جلوگیری از وقوع چنین قضیه‌ای، دو چیز است. اول قالب امتحان لیسنینگ را یاد بگیرید. دوم اینکه انجام لیسنینگ آیلتس را دقیقاً به همان طریق که در آزمون واقعی صورت می‌گیرد، تمرین کنید.

قدم‌های بنیادین برای امتحان لیسنینگ به این ترتیب است:

۱- پرسشنامه‌ را دریافت کرده و آن را به صورت بسته روی میز قرار دهید.

۲- اطلاعات خود را پر کنید.

۳- همه‌ی دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید و به آن‌ها گوش دهید.

۴- به چهار نوار ضبط شده گوش دهید.

۵- در همان حین که گوش می‌دهید به همه‌ی سؤالات پاسخ دهید. تنها یکبار فرصت دارید که گوش کنید. این کار بر روی پاسخنامه انجام می‌شود.

۶- ۱۰ دقیقه را صرف کپی کردن پاسخ‌هایتان از پرسشنامه به پاسخنامه کنید. آشآش