۶ کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی اشاره خواهد شد که مطمئنا آنها را در کتاب های زبان آلمانی نخواهید دید. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این موارد اشنا شوید.

6 کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی
6 کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی

به ۶ کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی توجه کنید:

هر زبان نقشی سحرآمیزی از لغات است که همیشه ترجمه ی مستقیمی به انگلیسی ندارد. یادگیری یک زبان از طریق کتاب اغلب به این معنا است که شما این لغات را از قلم می اندازید، و لغات درست را برایتان به جا می گذارد.

زبان آلمانی به طور مخصوصی تعدادی عبارت و لغت عالی دارد که واقعاً نمی توانید آن ها را از اپلیکیشن یا کتابی بیاموزید که مهارت های پایه ای مکالمه را به شما می آموزد. این یک زبان خارق العاده برای لغاتی است که واقعاً اثر مشابهِ تفسیر انگلیسی را ندارند.

Treppenwitz

برای آن زمان هایی که شما کمی دیر به یک بازگشت عالی فکر می کنید، Treppenwitz وجود دارد. ترجمه اش می شود یک “نکته ی هوشمندانه که موقعی به فکر خطور می کند که گفتنش خیلی دیر شده است”، که از Treppenwitz گیرا خیلی موثرتر نیست.

fisselig

Fisselig یعنی “سردرگمی در حد این که شخص نمی تواند کارش را درست انجام دهد.” سعی کنید در ارتباطات تجاری از آن استفاده نکنید، اما شاید برای آن زمان های کلیدی که شما در حال صحبتِ خصوصی درباره ی مساله ای هستید نگهش دارید. اگر چه به یاد داشته باشید که شخص موردنظر به دلیل غر زدن های شخص دیگر/شما سردرگم شده است.

Weltschmerz

ترجمه ی تحت الفظی اش می شود “غم دنیا”، Weltschmerz به طور موثر یعنی “ناراحتیِ دنیویِ ناامیدانه و رمانتیک که اغلب توسط جوان ممتاز تجربه می شود.” به طور موثر، قشنگ تر بخواهیم بگوییم مشکلات جهان اول.

Verschlimmbesserung

برای هر تغییر ناخواسته، Verschlimmbesserung وجود دارد. یعنی “پیشرفت فرض شده ای که چیزها را بدتر می کند.” چیزی که همه ی ما می توانیم در برهه هایی منظم از زندگی آن را تصدیق کنیم.

Gemütlichkeit

اگر شما با مفهوم دانمارکیِ Hygge یا ‘cwtch’ ولز آشنا هستید، آن گاه Gemütlichkeit خیلی قابل فهم به نظر می رسد. ترجمه ی مستقیمش می شود “دوستی یا خوش مشربی”، بیش تر درباره ی توازنی عالی بین آرامش، گرمی، و راحتی است.

Kopfkino

ترجمه ی Kopfkino می شود “سینمای فکری”. به طور موثر، یعنی آن زمان هایی که شما خیال بافی می کنید و فکر می کنید که یک چیز چه طور می تواند از آب درآید – حالتی از سینما برای مغز شما.