۶ کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی اشاره خواهد شد که مطمئنا آنها را در کتاب های زبان آلمانی نخواهید دید. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این موارد اشنا شوید.

6 کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی

6 کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی

به ۶ کلمه کاربردی روزمره زبان آلمانی توجه کنید:

هر زبان نقشی سحرآمیزی از لغات است که همیشه ترجمه ی مستقیمی به انگلیسی ندارد. یادگیری یک زبان از طریق کتاب اغلب به این معنا است که شما این لغات را از قلم می اندازید، و لغات درست را برایتان به جا می گذارد.

زبان آلمانی به طور مخصوصی تعدادی عبارت و لغت عالی دارد که واقعاً نمی توانید آن ها را از اپلیکیشن یا کتابی بیاموزید که مهارت های پایه ای مکالمه را به شما می آموزد. این یک زبان خارق العاده برای لغاتی است که واقعاً اثر مشابهِ تفسیر انگلیسی را ندارند.

Treppenwitz

برای آن زمان هایی که شما کمی دیر به یک بازگشت عالی فکر می کنید، Treppenwitz وجود دارد. ترجمه اش می شود یک “نکته ی هوشمندانه که موقعی به فکر خطور می کند که گفتنش خیلی دیر شده است”، که از Treppenwitz گیرا خیلی موثرتر نیست.

fisselig

Fisselig یعنی “سردرگمی در حد این که شخص نمی تواند کارش را درست انجام دهد.” سعی کنید در ارتباطات تجاری از آن استفاده نکنید، اما شاید برای آن زمان های کلیدی که شما در حال صحبتِ خصوصی درباره ی مساله ای هستید نگهش دارید. اگر چه به یاد داشته باشید که شخص موردنظر به دلیل غر زدن های شخص دیگر/شما سردرگم شده است.

Weltschmerz

ترجمه ی تحت الفظی اش می شود “غم دنیا”، Weltschmerz به طور موثر یعنی “ناراحتیِ دنیویِ ناامیدانه و رمانتیک که اغلب توسط جوان ممتاز تجربه می شود.” به طور موثر، قشنگ تر بخواهیم بگوییم مشکلات جهان اول.

Verschlimmbesserung

برای هر تغییر ناخواسته، Verschlimmbesserung وجود دارد. یعنی “پیشرفت فرض شده ای که چیزها را بدتر می کند.” چیزی که همه ی ما می توانیم در برهه هایی منظم از زندگی آن را تصدیق کنیم.

Gemütlichkeit

اگر شما با مفهوم دانمارکیِ Hygge یا ‘cwtch’ ولز آشنا هستید، آن گاه Gemütlichkeit خیلی قابل فهم به نظر می رسد. ترجمه ی مستقیمش می شود “دوستی یا خوش مشربی”، بیش تر درباره ی توازنی عالی بین آرامش، گرمی، و راحتی است.

Kopfkino

ترجمه ی Kopfkino می شود “سینمای فکری”. به طور موثر، یعنی آن زمان هایی که شما خیال بافی می کنید و فکر می کنید که یک چیز چه طور می تواند از آب درآید – حالتی از سینما برای مغز شما.

مقالات مرتبط

آموزش آسان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به آموزش زبان آلمانی با روش هایی ساده تا کید داشته است. امروز می خواهیم به روش هایی برای آموزش آسان زبان آلمانی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و از این روش ها لذت ببرید. اما آموزش آسان زبان آلمانی چطور امکان پذیر است؟ اولین باری که اکثر ما با یک زبان […]

نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یه یکی از اساسی ترین نیاز های زبان آموزان در این مطلب اشاره می کند. می خواهیم به نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی بپردازیم که برای زبان آلمانی بسیار با اهمیت است. پس با ما همراه باشید. به نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی توجه کنید: دیکشنری های آلمانی در اشکال، اندازه ها، محدوده ی […]

دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد  به دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی برای آموزش زبان آلمانی بهتر اشاره می کند. هر کدام از این دیکشنری ها خصوصیت ویژه ای داند که در زیر به آنها اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید. به دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی توجه کنید: خواه شما شاگرد زبان باشید یا فقط یک مسافر […]

بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های زبان آلمانی برای کودکان را نیز برگزار می کند. امروز به بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان اشاره می کنیم که می توانید برای کودکان خود از مطالب متنوع آنها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید. لیستی از بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان را ببینید: یک موتور جستجوی کودکان به […]

دانلود پادکست های زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به اهمیت پادکست ها در آموزش زبان آلمانی اشاره کرده است. امروز می خواهیم بهترین روش برای دانلود پادکست های زبان آلمانی را برایتان بیاوریم. پس با ما همراه باشید. دانلود پادکست های زبان آلمانی را چطور انجام دهید: پادکست چیست؟ در این جا تعریفی به زبان آلمانی آورده شده است: “Der Begriff Podcasting meint […]

چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در بسیاری از کلاس های زبان آلمانی با این سوال از زبان آموزان روبرو می شود که چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می شود؟ اگر شما هم همین سوال را دارید پس با ما همراه باشید تا به جواب سوالتان برسید. اما چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ