۶ روش برای کسب انگیزه برای آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تخصصی ترین مرکز آموزش زبان چینی به همراه بهترین اساتید در تهران می باشد. امروز به ۶ روش برای بر‌انگیختن خود در یادگیری زبان چینی اشاره می کنیم که بسیار موثر هستند و می توانند شما را برای رسیدن به هدفتان بسیار کمک کنند.

6 روش برای کسب انگیزه برای آموزش زبان چینی
6 روش برای کسب انگیزه برای آموزش زبان چینی

اما ۶ روش برای کسب انگیزه برای آموزش زبان چینی را ببینید:

یادگیری زبان چینی می تواند برای هر کسی باعث تضعیف روحیه شود مخصوصاً اگر شما آن را برای مدتی طولانی انجام داده اید اما احساس می کنید که دارد سخت تر می شود. بیش تر مردم وقتی به این حالت می رسند کلاس ها را ول می کنند و به دنبال مطالعه ی زبان دیگری می روند. احساسِ نداشتن انگیزه برای مطالعه ی زبان کاملاً رایج است، اما شما می توانید با دخیل کردن فعالیت های مفرحِ دیگر در یادگیریِ خود همیشه آن را جالب تر سازید. در زیر تعدادی از روش هایی آورده شده اند که شما می توانید موقع یادگیری زبان چینی با استفاده از آن ها به خود انگیزه دهید.

تماشای برنامه های تلویزیونی و فیلم ها به زبان چینی

هر کسی عاشق تماشای یک فیلم یا برنامه ی تلویزیونی خوب است. شما می توانید تماشای یک فیلم به چینی را در نظر بگیرید، به جای این که آن را به زبان بومی خود تماشا کنید و تلاش کنید تا تعدادی از لغات را متوجه شوید. به یاد داشته باشید که شما در حال تلاش برای شارژ کردن باتری ها و اشتیاق خود برای زبان چینی هستید، پس باید یک برنامه ی تلویزیونی از ژانری را انتخاب کنید که واقعاً دوست دارید. تماشای یک فیلم با زیرنویس را در نظر بگیرید تا بتوانید همگام با تماشای فیلم بخوانید. به یاد داشته باشید که لازم نیست تا شما همه چیز را متوجه شوید، اما همیشه لغات جدیدِ متعددی را از یک فیلم متوجه شوید.

به موسیقی گوش کنید

بچه‌ها عموماً زبان را با گوش دادن به صحبت‌های والدین‌شان یاد می‌گیرند. بنابراین، شما هم می‌توانید لغات و تلفظ بعضی چیزها را با گوش دادن به موسیقی چینی در هنگام انجام کارهای روزانه‌ی تان یاد بگیرید. همچنین اگر در سنگاپور هستید، می‌توانید به رادیوی چینی روی موج اف‌ام گوش دهید یا در اینترنت به دنبال رادیوی چینی بگردید. همچنین شگفت زده خواهید شد که وقتی مدتی طولانی به یک موسیقی گوش دهید می توانید به طور همزمان با آن بخوانید. موسیقی همچنین به شما کمک می کند تا بسیاری از لحن ها و کلمات را به طور طبیعی به کار ببرید.

به خودآموزهای یوتیوب گوش کنید

گوش کردن به خودآموزهای یوتیوب هرگز کار اشتباهی برای شما نیست‌. بهترین چیز درباره ی آن ها این است که هم چینی نوشتاری و هم گفتاری را ادغام می کنند، که یادگیری را خیلی راحت تر می سازد. به غیر از خواندن کتاب های چینی برای ساعت ها، این روشی عالی از یادگیری و تمرین است. با این حال، موقع یادگیری زبان چینی فقط به یوتیوب اتکا نکنید چون محتوای کافی برای کمک به یادگیری شما ندارد، اما همیشه می توانید از آن در کنار کار کلاسی تان استفاده کنید.

در اتاق‌های گفتگوی آنلاین چینی گپ بزنید

گپ زدن درباره‌ی موضوعات مختلف به صورت آنلاین نه تنها جالب نیست بلکه به دایره واژگان شما نیز اضافه می کند. شما می توانید موضوعاتی پیدا کنید که برای‌تان جالب است، برای مثال موسیقی، حیوانات، سفر و فرهنگ. این باعث بهتر شدن مهارت های ریدینگ و رایتینگ شما می شود. توجه داشته باشید که اغلب افراد تلاش می کنند که با شما لحظه ای انگلیسی صحبت کنند چون متوجه می شوند که یک خارجی هستید اما باید تلاش کنید تا آنجا که می شود مکالمات چینی داشته باشید تا مهارت‌های چینی‌تان بهبود یابد.

دوستان چینی زبان پیدا کنید

دوستان همیشه موقع یادگیری یک زبان جدید منبع انگیزه ای عالی و کمک هستند. بنابراین، اگر شما در حال یادگیری زبان چینی هستید و دوستی ندارید که به این زبان صحبت کند، آن گاه زمان آن است که یکی پیدا کنید. بیش تر مردم این بحث را پیش می کشند که دوستان در یادگیری زبان چینی کمک نمی کنند اما برعکس، آن ها بهترین کسانی هستند که در تمرین تان شما را یاری می کنند. همچنین یک دوست به طور طبیعی با شما صحبت کرده و هر موقع مرتکب اشتباهی شوید صحبت تان را تصحیح می کند.

در جستجوهای اینترنتی خود از زبان چینی استفاده کنید

اینترنت و رسانه ی اجتماعی، قرن ۲۱ را تعریف می‌کنند. این یعنی شما هر روز حداقل یک صفحه‌ی شبکه ی اجتماعی را خواهید دید. شما می‌توانید در جستجو برای اطلاعات به جای زبان بومی خود از زبان چینی بهره ببرید. این نه تنها جذاب است بلکه روشی جالب برای یادگیری زبان است.

نتیجه‌گیری

یادگیری زبانی خارجی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد مخصوصاً اگر انگیزه‌ی صحیح برای این کار را نداشته باشید. با این‌حال می‌توانید از طریق شرکت در فعالیت‌های جالب که به شما در شارژ دوباره و یادگیری همزمان کمک می‌کنند، آن را کمی لذت‌بخش‌تر کنید.