۶ اشتباه رایج در آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ اشتباه رایج در آزمون آیلتس که معمولا زبان آموزان آنها را انجام می دهند اشاره می کند و راه های جلوگیری از انجام این اشتباهات را نیز به شما بیان می کند. پس حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

6 اشتباه رایج در آزمون آیلتس
6 اشتباه رایج در آزمون آیلتس

به ۶ اشتباه رایج در آزمون آیلتس توجه کنید:

در این جا لیستی از شش تا از رایج ترین اشتباهات آیلتس آورده شده است که امتیازات باارزشی را از شرکت کنندگان کم می کند.

۱- هر چه بیش تر از حد باشد کم تر است

یک اشتباه خیلی رایج این است که بیش از حدی که گفته شده است لغت بنویسید. اگر تمرین به شما می گوید “بیش از ۳ لغت ننویسید”، جواب دادن با ۴ لغت یا بیش تر مسلماً از شما نمره کم می کند.

۲- کم تر از حد کم تر حساب می شود

طول یک تمرین نوشتاری مهم است. وقتی دستورالعمل ها کم ترین تعداد لغات را مشخص می کنند (۲۵۰ برای مقاله، ۱۵۰ برای گزارش یا نامه)، یعنی هر نوشته ای کوتاه تر از حالت خواسته شده جریمه خواهد داشت.

۳- مقاله ی طولانی تر به معنای نمره ی بهتر نیست.

یک تصور غلطِ رایجِ دیگر این است که مقالات طولانی تر امتیاز بهتری در آیلتس دارند. این نه تنها یک افسانه است، بلکه افسانه ی خطرناکی هم هست. نوشتنِ یک مقاله ی طولانی می تواند به طور غیر مستقیم از شما نمره کم کند، چون احتمال اشتباه با تعداد لغات و جملات افزایش می یابد.

۴- تغییر موضوع غیر قابل قبول است

هر از گاهی از یک شاگرد خواسته می‌ شود تا درباره ی موضوعی بنویسد که متوجه نمی شود. به منظور اجتناب از فاجعه ی از دست دادن کلِ تمرین آن ها تصمیم می گیرند تا درباره ی یک موضوعِ کمی متفاوت یا کاملاً متفاوت بنویسند. حقیقت تلخ این است که صرف نظر از این که نوشته ی ارائه شده چه قدر زیبا است، موضوع اشتباه برابر است با امتیاز صفر. دام مشابه دیگر، حذف قسمت هایی از موضوع ارائه شده یا نادیده گرفتن راهنمایی های تمرین خود است.

۵- حافظه ی خوب می تواند شما را به دردسر بیندازد

با توجه به این که موضوعات گاهی تکرار می شوند، “شاگردان باهوش” با حافظه ی خوب تصمیم به حفظ مقالات می گیرند. این اشتباه افتضاحی است چون ممتحن ها آموزش دیده اند تا به دنبال مقالات حفظی بگردند و دستورات قاطعانه ای مبنی بر رد کردنِ فوریِ چنین کارهایی دارند.

۶- لهجه مهم نیست

تلفظ مهم است! آیلتس که امتحانی برای گویشوران انگلیسی غیر بومی است نمی تواند مردم را به دلیل لهجه داشتن جریمه کند. در این جا مشکل این است که همه تفاوت بین صحبت کردن با لهجه و تلفظ غلط لغات را نمی دانند.