۶ ضرب‌المثل معروف انگلیسی که همه‌جا می‌شنوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 6 ضرب‌المثل معروف انگلیسی که همه‌جا می‌شنوید را برایتان در ادامه ذکر خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

6 ضرب‌المثل معروف انگلیسی که همه‌جا می‌شنوید
6 ضرب‌المثل معروف انگلیسی که همه‌جا می‌شنوید

این ۶ ضرب‌المثل معروف انگلیسی که همه‌جا می‌شنوید را با دقت بخوانید:

۱- First come, first served

این ضرب‌المثلی واقعاً پرطرفدار است که همه‌جا خواهید دید- مخصوصاً در تجارت‌های کوچک. یعنی به ترتیب رسیدن، مورد سرویس‌دهی قرار خواهید گرفت. این ضرب‌المثل معمولاً برای ابراز عجله به کار می‌رود- اگر می‌خواهید مطمئن شوید که شانس انجام یا داشتن کاری را خواهید داشت، باید زودتر به آنجا برسید.

۲- Two wrongs don’t make a right

گاهی اوقات اگر مورد رفتاری اشتباه واقع شده باشید، ممکن است وسوسه شوید که با انجام کار مشابه از طرف انتقام بگیرید. اما «دوتا اشتباه باعث درست شدنش نمی‌شود». این یعنی انجام کاری به همان میزان نادرست، باعث بهتر کردن موقعیت نمی‌شود.

۳- Better late than never

گاهی اوقات نمی‌توانید همه چیز را سر وقت انجام دهید، اما همچنان بهتر است که آن را انجام دهید. این ضرب‌المثل توصیف این حقیقت است که همچنان بهتر است کاری را انجام دهید حتی اگر تأخیر داشته‌اید.

۴- There’s no such thing as a free lunch

اغلب چیزها بهایی مخفی دارند، حتی اگر در ظاهر رایگان به نظر برسند. شما می‌توانید از این ضرب‌المثل وقتی استفاده کنید که چیزها تبصره یا بهایی پنهان دارند که فوری واضح نیست.

۵- Never look a gift horse in the mouth

اگر هدیه یا موقعیتی به شما داده شده است، این ضرب‌المثل پیشنهاد می‌کند که نباید آن را مورد سؤال و چالش قرار دهید. شما می‌توانید از این‌ برای توصیف هرگونه فرصتی که ممکن است تجربه کنید، استفاده نمایید، مثلاً برخورداری از شانسی خیلی زیاد درباره‌ی چیزی.

۶- You can’t make an omelette without breaking eggs

ضرب المثل‌ها غالباً راهی هستند برای توصیف یا تأمین آسایش در موقعیت‌های معمول که در زندگی تجربه می‌کنید و این یکی راجع به واقعیتی است که وقتی می‌خواهید کاری مثبت انجام دهید، غالباً بدون اینکه بخواهید موجب ناراحتی انسان‌ها می‌شوید. این یعنی مهم نیست چقدر سخت تلاش کنید، قادر نخواهید بود همه‌ی افراد را راضی کنید، اما همچنان باید تلاش کرده و بر روی چیزهای خوب متمرکز شوید.