۶ اصطلاح زبان انگلیسی که همه باید بدانند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 6 اصطلاح زبان انگلیسی که همه باید بدانند را به شما نشان می دهد. حتما این متن را بخوانید و این اصطلاح ها را به ذهن بسپارید.

6 اصطلاح زبان انگلیسی که همه باید بدانند
6 اصطلاح زبان انگلیسی که همه باید بدانند

این ۶ اصطلاح زبان انگلیسی که همه باید بدانند را ببینیند:

  1. Under the weather

به چه معناست؟ احساس مریضی کردن

چگونه از آن استفاده میکنید؟ ما در انگلیسی عاشق صحبت کردن درباره‌ی آب و هوا هستیم و خیلی بارهای این کار را می‌کنیم، اما فریب این عبارت متداول را نخورید. اگر کسی بگوید they’re feeling under the weather، جوابتان باید این باشد که: امیدوارم بهتر شوی! نه اینکه بگویید: «می‌خواهی چتر من را قرض بگیری؟»

۲- The ball is in your court

به چه معناست؟ به خودت بستگی دارد

چگونه از آن استفاده میکنید؟ الان نوبت حرکت تو است، اما این اصطلاح بیشتر از ورزش به زندگی اشاره دارد. اگر توپ دست شما باشد، تصمیم با شماست و کسی منتظر تصمیم شما است.

۳- Spill the beans

به چه معناست؟ رازی را برملا کردن

چگونه از آن استفاده میکنید؟ اگر به کسی درباره‌ی میهمانی غافلگیری‌اش بگویید، مرتکب ‘spilled the beans’ شده‌اید یا حتی ‘let the cat out of the bag’. راز لو رفته است.

۴- Break a leg

به چه معناست؟ برای کسی آرزوی موفقیت کردن

چگونه از آن استفاده میکنید؟ این اصطلاح به هیچ وجه تهدید‌آمیز نیست. ‘Break a leg! اغلب با انگشت شست (به معنای موفقیت) همراه است و تشویقی شور و حال‌دار به معنای موفق باشی، است.

۵- Pull someone’s leg

به چه معناست؟ شوخی خرکی کردن

چگونه از آن استفاده میکنید؟ اگر طرفدار شوخی‌های خرکی هستید این عبارتی عالی است. ‘Pull their leg’ شبیه به عبارت wind someone up است. آن را در عبارت ‘Relax, I’m just pulling your leg!’ یا ‘Wait, are you pulling my leg? به کار ببرید.

۶- Sat on the fence

به چه معناست؟ مردّد بودن

چگونه از آن استفاده می‌کنید؟ اگر شما you’re sat on the fence باشید، به این معناست که هنوز تصمیم نگرفته‌اید با کدام قسمت بحث موافق هستید. I’m on the fence about hot yoga classes اینطور ترجمه می‌شود: «مطمئن نیستم که از یوگا در سونا لذت ببرم.»