۶ امتیاز بزرگ یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ امتیاز بزرگ یادگیری زبان اشاره می کند که حتما در مورد همه زبان آموزان اتفاق می افتد. اگر دوست دارید این امتیازات را بدانید با ما در خواندن متن زیر همراه باشید.

6 امتیاز بزرگ یادگیری زبان
6 امتیاز بزرگ یادگیری زبان

به ۶ امتیاز بزرگ یادگیری زبان می پردازیم:

۱. ملاقات با افراد جدید

یکی از شگفت انگیزترین مزیت های یادگیری زبان چیست؟ درهای سراسر جهان به روی شما باز می شوند. اگر یادگیری شما در فضایی گروهی انجام می شود، سریعا دوستانی جدید پیدا می‌کنید که زبان جدید خود را با آن ها به اشتراک می‌گذارید. اگر ‌نه، آن وقت یک زمانی به جایی می روید و در واقع قادر هستید تا آن چه را یاد گرفته اید به کار برید، وقتی بفهمید افراد هنگام صحبت شما به زبان مادری شان چه اندازه با آغوش باز پذیرای شما هستند، شگفت زده خواهید شد.

۲. ضروری است

خیلی افراد این بحث را می کنند که دو زبانگی برای هر کسی که می خواهد با اقتصاد جهانی امروزه که سرعتی فزاینده دارد پیش رود، به طور پیشرونده به مهارتی لازم و ضروری تبدیل می شود. همان طور که افراد بیش تری اهمیت یادگیری زبانی دیگر را می فهمند، آن هایی که فقط به یک زبان صحبت می کنند در تغییر مسیر به سوی جامعه ی جهانی جامع تر و مرتبط تر، جا می مانند.

۳. برای مدتی طولانی تر باهوش تر می مانید

تحقیق جدید نشان داده است که دو زبانگی اثرات آلزایمر و زوال عقل را تا سال ها دفع می کند. افراد دو زبانه در تحقیق انجام شده صرف نظر از سطح تحصیلی، جنسیت یا شغلشان، به طور متوسط ۴۱/۲ سال دیرتر از افراد یک زبانه به آلزایمر مبتلا شدند.

۴. خلاقیت شما را تقویت می ‌کند

محققان همچنین نتیجه می گیرند که گویشوران چند زبانه خلاق تر از گویشوران یک زبانه هستند. یادگیری زبدن خارجی نه تنها توانایی شما را برای حل مسائل و تفکری منطقی تر ارتقا می دهد، بلکه باعث تجربه ی شما در مورد لغات و عبارات جدید می شود.

۵. کارفرمایان عاشق آن هستند (و بیش تر عاشق شما خواهند شد)

اگر رزومه ی شما شامل سلاست در زبان دوم باشد، شانس های استخدام شما در اقتصاد امروزه نسبت به آن هایی که فقط به یک زبان صحبت می کنند بیش تر خواهد بود.

۶. بعد از یادگیری یک زبان، یادگیری زبانی دیگر ۱۰۰۰ برابر راحت تر می شود

به محض این که شما شروع به یادگیری زبانی دوم می کنید، درمی یابید تکنیک های فراگیری که استفاده می کنید برای یادگیری زبانی دیگر هم کاربرد دارد.