۶ دلیل برای اینکه همین امروز یادگیری زبان را شروع کنید

 

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ دلیل برای اینکه همین امروز یادگیری زبان را شروع کنید می پردازد و دلایل اینکه چرا زبان خارجی می تواند زندگی شما را متحول کند را تشریح می کند . پس با ما همراه باشید.

6 دلیل برای اینکه همین امروز یادگیری زبان را شروع کنید
6 دلیل برای اینکه همین امروز یادگیری زبان را شروع کنید

اما ۶ دلیل برای اینکه همین امروز یادگیری زبان را شروع کنید را با هم می بینیم:

۱- شما جذاب تر می‌شوید

یادگیری یک زبان از طریق دوره ی زبانی فرایندی اجتماعی است و بیش تر گروهی انجام می شود. شما با مردم جدیدی آشنا می شوید که قبلاً هرگز به آن ها برنخورده بودید و شروع می کنید به برقراری ارتباط با آن ها. یک لهجه در زبان خارجی با توجه به تحقیقات مختلف CNN و BBC جذاب به نظر می رسد. دلیلش این است که یک لهجه چیزی ناآشنا و جدید را برای یک گویشور بومی نشان می دهد و او را به صحبت با این شخص جذب می کند. به خصوص لهجه های زبان های خارجی انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی جذابیت بالایی دارند اما چک، نیجریه ای، برزیلی و تایلندی هم گویشور بومی را جذب می کنند تا به گویشور خارجی علاقه نشان دهد. به این دلیل است که شما باید از خجالت زده شدن از لهجه ی خود در زبانی خارجی دست بردارید.

۲- شما پول بیش تری دریافت می کنید و موفق می شوید

یادگیری یک زبان جدید می تواند برای شغل حرفه ای و کیف پولتان ارزش زیادی داشته باشد. مردمی که قادر به صحبت در زبان های خارجی هستند، نه تنها در ارتباط با جنس مخالف شناخته شده تر هستند، بلکه با توجه به تحقیق BBC قدرت درآمدشان هم افزایش می یابد. صحبت به یک زبان خارجی می تواند حقوق یک کارگر متوسط را تا ۴٫۲۰۰ یورو در سال و ۲۰۵٫۰۰۰ یورو برای هر زندگی افزایش دهد. بر مبنای بررسی یک شرکت، قسمت هایی که بیش از همه مهارت های زبانی را لازم دارند رسانه ی اجتماعی، فروش و بازاریابی هستند.

۳- شما از نردبان شغلی بالا می روید

امروزه، اگر شما بخواهید تا شغلی را با مسئولیت ها و موقعیت های زیاد برای پیشرفت پیدا کنید تقریباً غیر قابل اجتناب است که توانایی صحبت حداقل دو زبان را نداشته باشید. در فضای کاریِ جهانی شده شرکت کنندگانی با تنوع زبانی، بسیار لازم است. شرکت ها به طور بین المللی جهت گیری شده اند و از کارمندان خود انتظار دارند تا با مشتریان در زبان بومی خود ارتباط برقرار کنند. یادگیری یک زبان فقط به مطالعه ی گرامر یا لغات محدود نمی شود.

۴- شما موقع سفر تفریح بیش تری می کنید

یادگیری یک زبان جدید اثر عظیمی روی روشی دارد که شما سفرهای خود را تجربه می کنید. به جای صرف زمان بیش تر در هتل، شما شجاعت این را خواهید داشت تا با افراد بومی درآمیزید. شما قادر خواهید بود تا یک کشور و فرهنگش را عمیق تر و به طور متفاوتی تجربه کنید.

افراد بومی از تلاش شما برای صحبت به زبانشان قدردانی خواهند کرد و شما را به سوی گنجینه های پنهانی راهنمایی می کنند، که هیچ راهنمای سفری هرگز شما را نبرده است. صحبت به یک زبان جدید کلید اصلی جمع آوری آثار فراموش نشدنی تعطیلات و تجربه ی ماجراجویی شخصی و فریبنده ی شما است.

۵-  شما روش تفکر خود را عوض خواهید کرد

هر زبان یک شخصیت دیگر است و روش متمایز خود را برای ابراز ایده ها دارد. تنوع ساختارهای گرامر گویشور را مجبور می کند تا درباره ی چگونگی تاکید روی ایده های مخصوص دوباره فکر کند. لغات می توانند ریشه های مختلفی داشته باشند که، حتی اگر فقط در سطح ناخودآگاه باشد، روی ارتباطاتی که با آن ها دارید، اثر می گذارند. در نتیجه قسمت مهم یادگیری زبان این است که این تغییرات شخصیتی را پذیرا بوده و با آن ها راحت باشیم. به این دلیل مردمی که در زبانی ‘سلیس’ هستند در مجموع آن هایی هستند که خجالتی نیستند. اگر آن ها رفتار و طرز تفکر یک گویشور از زبانی متفاوت را قبول کنند، انتقالشان همراه با گرامر، تلفظ و البته اعتماد به نفس تقویت می شود.

دانشگاه استکهلم دریافت که صحبت به دو زبان می تواند اثری شناختی روی رفتار یک شخص داشته باشد. به خصوص روی دوزبانه ها، چون روشی که با استفاده از آن به طور متفاوتی فکر می کنند به آن محیط زبان شناسی بستگی دارد که در آن عمل می کنند. من برای تاکید روی اثر صحبت به دو زبان، تحقیق دانشگاه استکهلم را نقل می کنم: ‘تحقیق انگلیسی و آلمانی را مورد بررسی قرار داد، که در چگونگی ابراز رویدادها تفاوت دارند: انگلیسی برای بزرگ جلوه دادن و آشکار کردن یک رویداد، زمان استمراری دارد، در حالی که آلمانی از لحاظ گرامری این گزینه را در اختیار ندارد. موقعی که خواسته شد تا ویدئو کلیپ های نمایش رویدادهای حرکتی روزانه را مطابقت دهند، گویشوران آلمانی به این اهمیت بیش تری می دهند که آیا هدف قابل مشاهده ای از حرکت وجود داشت یا نه، در حالی که گویشوران انگلیسی روی خود حرکت تمرکز بیش تری داشتند، و توجه کم تری به نقاط پایانی می کردند. در مقابل، دوزبانه های آلمانی-انگلیسی بسته به زبانی که دستور العملش را ددیافت می کردند، رویدادها را به بر مبنای حرکت یا هدف مطابقت می دادند.

به علاوه، موقعی که یکی از زبان های دوزبانه ها از طریق تکرار نگه داشته شده بود، زبان دیگر پیشی می گرفت، به طوری که وقتی آن ها اعداد را به آلمانی تکرار می کردند، برتری های تطبیقی، مشابه انگلیسی بودند و برعکس. یقیناً، این رفتار در آن شرکت کننده هم مشابه بود، همان طور که زبان تکرار اعداد در نیمه ی راه از طریق آزمایش تعویض شده بود.”

۶- شما روشن فکر شده و همچنین صبورتر می شوید و تصمیم گیری خیلی راحت تر می شود

تحقیق دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که بین صحبت به زبانی خارجی و توانایی انتخاب های مالی عاقلانه تر، ارتباط وجود دارد. روان شناسان دانشگاه دریافتند که وقتی مردم به زبانی غیر از زبان بومی خود صحبت می کنند، این به حذف تمایل ما به زیان گریزی و گیر افتادن در ‘این جا و الان’ برای انتخاب هایی که می توانند در آینده به سود ما باشند، کمک می کند. به این دلیل است که مردمی که به زبان دوم صحبت می کنند اعتماد به نفس بیش تری دارند و قبل از تصمیم گیری مسائل را به زبان دیگر دوباره ارزیابی می کنند. یادگیری یک زبان جدید کمک می کند تا همان طور که روشن فکرتر و ماجراجوتر می شوید تصمیمات کوچک در زندگی راحت شود‌.

آیا شما هر روز به یادگیری چیزی جدید فکر می کنید، برای مثال زبانی خارجی؟ خیلی از مردم تفکر مشابه را دارند اما بیش تر آن ها فقدان زمان یا انگیزه دارند.