۶ مرحله برای اینکه چگونه برای آیلتس آماده شویم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ مرحله برای اینکه چگونه برای آیلتس آماده شویم اشاره می کند که برای هر داوطلبی بسیار مهم و حیاتی است. پس با ما همراه باشید.

6 مرحله برای اینکه چگونه برای آیلتس آماده شویم
6 مرحله برای اینکه چگونه برای آیلتس آماده شویم

اما ۶ مرحله برای اینکه چگونه برای آیلتس آماده شویم چه مواردی هستند:

اگر باید در کشوری انگلیسی زبان تحصیل کنید یا در یکی از آن ها کار کنید، شاید از شما خواسته شود که سطح انگلیسی خود را با آزمون آیلتس ثابت کنید. آیلتس سیستم بین المللی آزمون زبان است. در اینجا به یکسری مراحل برای موفقیت اشاره می کنیم.

۱

با وبسایت رسمی آیلتس شروع کنید. در آنجا اطلاعات زیادی درباره ی آزمون خواهید یافت، یعنی فرمت آزمون، تعداد بخشهایی که دارد و غیره.

۲

با نزدیک ترین کنسولگری بریتانیا (www.britishcouncil.org) مشورت کنید، چون برای شما محتوای خیلی خوبی به منظور شرکت در آزمون فراهم می کنند یا شاید بخواهید در کلاسهای آمادگی برای آزمون شرکت کنید.

۳

تلاش به پیدا کردن نقاط ضعف خود کرده و شروع به کار روی آنها کنید (برای مثال اگر در بخش رایتینگ قوی نیستید پس باید با این شروع کنید و نهایتاً خوشتان خواهد آمد)، یا اگر در بخش اسپیکینگ مشکل دارید پس شروع به صحبت و فکر کردن در انگلیسی کنید چون راه بهتری برای یادگیری اسپیکینگ وجود ندارد. اگر به انگلیسی فکر کنید قادر خواهید بود خودتان را طبیعی تر ابراز کنید.

۴

شروع به خواندن روزنامه ها، مجلات و مقالات کنید و باید راجع به مشکلات فعلی برای موضوعات اسپیکینگ و رایتینگ به خوبی آگاه شوید. می توانید آن مشکلات را به انگلیسی به بحث بگذارید چون به شما برای آمادگی بهتر در هر دو بخش کمک می کند.

۵

به بی بی سی و سی ان ان گوش کنید یا فیلم، برنامه و موسیقی انگلیسی ببینید. اگر گویشوری بومی نیستید هر روز ۳۰ دقیقه را صرف گوش دادن به بی بی سی کنید.

۶

هدفی کسب شدنی انتخاب کنید. برای کسب امتیاز رضایتبخش آیلتس باید واقع گرا باشید. مهارت و وقف شما باید با هدف نهایی تان برای کارآمدی در انگلیسی تطابق داشته باشد. پیش از آزمون مهم است که بدانید معنای نمره ی آیلتس در هرکدام از آزمونهای زیرمجموعه چیست.