۶ نکته که باید قبل از امتحان PTE بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز برگزاری دوره امادگی PTE در ایران ، به ۶ نکته که باید قبل از امتحان PTE بدانید اشاره می کند.

۶ نکته که باید قبل از امتحان PTE بدانید
۶ نکته که باید قبل از امتحان PTE بدانید

به این ۶ نکته که باید قبل از امتحان PTE بدانید توجه کنید

  • اتاق برگزاری امتحان آکادمیک PTE ایستگاه های کاری گرفتن امتحان را شامل می شود که توسط قسمت هایی از هم جدا شده اند. همچنین توسط مدارهای بسته ی تلویزیونی کنترل می شوند. وقتی زمان شروع امتحانتان برسد، مسئولان برگزاری امتحان یک ایستگاه کاری در اختیار شما قرار می‌دهند.
  • مدت زمان امتحان آکادمیک PTE تقریبا ۳ ساعت است. شما زمان سنجی را در گوشه ی سمت راست در بالای صفحه ی کامپیوتر خواهید دید که وقت باقی مانده برای هر قسمت از امتحان را نشان می دهد. وقتی کم تر پنج دقیقه برای قسمت باقی مانده باشد، زمان سنج به رنگ قرمز در خواهد آمد. شما ‌همچنین می توانید با کلیک کردن روی نشان ساعت، زمان سنج را پنهان کنید.
  • قبل از این که امتحان شروع بشود، شما لغت NDA (توافق عدم پخش) را روی صفحه مشاهده می کنید، که نشان می دهد شما نباید امتحان را پخش، چاپ یا برای جایی بفرستید. وقتی شما امتحان خود را ثبت کرده و وقتی در مرکز امتحان، ثبت نام می کنید هم شرایط مشابه صدق می کند.
  • بعد از اطلاع NDA، شما صفحه ی خوش آمد گویی را مشاهده می کنید که مدت زمان امتحان را به شما یادآوری می کند. موقعیتی هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که تجهیزات را قبل شروع امتحان چک کنید. تجهیزات شامل یک گوشی با میکروفن، صفحه کلید، و موس می شود. اگر تجهیزات کار نکنند، از مراقب امتحان می خواهید که آن را تعویض کند.
  • شما باید چک کنید که آیا صفحه کلیدی که به شما داده شده است، QWERTY است یا نه. برای آشنایی با صفحه کلید، باید قبل از امتحان با آن تمرین کنید.
  • در حین امتحان، وقتی شما روی کلید ‘بعدی’ کلیک می‌کنید، بدون نوشتن هیچ پاسخی، هشداری ظاهر می شود- ‘روی لغت نه برای بازگشت کلیک کرده و روی لغت بله به این منظور کلیک کنید که آن گزینه را رد کند و به صفحه ی بعد برود.’ اگر شما روی لغت بله کلیک کنید که گزینه را رد کند و به صفحه ی بعد برود، دیگر نمی توانید که برگردید و برای آن گزینه امتیاز صفر می گیرید.