۶ راه آموزش زبان با گوشی همراهتان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ راه آموزش زبان با گوشی همراهتان اشاره می کند تا با یک گوشی موبایل بتوانید تقریبا هر زبانی را در هر مکانی یاد بگیرید.

6 راه آموزش زبان با گوشی همراهتان
6 راه آموزش زبان با گوشی همراهتان

به ۶ راه آموزش زبان با گوشی همراهتان توجه کنید

۱- از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.

از Duolingo، Babbel و ReadLang در گوشی خود استفاده کنید. Google Translate هم یک اپلیکیشن دارد که برای خیلی‌ها واقعاً مفید بوده است و ما می‌دانیم که اپلیکیشن‌های بسیار دیگری وجود دارد که منحصراً برای یادگیری زبان ساخته‌ شده‌اند.

۲- به پادکست‌ها گوش کنید.

پادکست‌های زیادی برای یادگیری زبان در دسترس هستند، خیلی‌هایشان هم رایگان هستند. همچنین ممکن است دوست داشته باشید که پادکست‌ها را به زبان جدید خود دانلود کنید که به منظور یادگیری زبان ساخته نشده‌اند مانند اخبار، مباحثه‌ها یا داستان‌ها برای کودکان. در حین رانندگی تا محل کار به آن‌ها گوش می‌کنید و حتی پیش از اینکه به پشت میز خود برسید، ۲۰ دقیقه گوش‌ دادن آزاد را به تجربه‌های خود اضافه می‌کنید.

۳- یوتیوب تماشا کنید.

باید عاشق یوتیوب باشید. میلیون‌ها ویدئو و همه هم رایگان. بر روی تلفن همراهتان می‌توانید در یوتیوب بگردید و vlogs، کلیپ‌ها، برنامه‌ها و حتی فیلم‌های کامل را در زبان خود تماشا کنید.

۴- اخبار را بخوانید.

شب‌ها پیش از رفتن به تختواب گوشی همراه خود را در آورید و چند مقاله از Bild، Der Spiegel، یا Huffington Post Deutschland بخوانید.

سپس در صبح که احساس کمی تنبلی برای خارج شدن از تخت می‌کنید، چند داستان دیگر بخوانید تا زمانیکه برای آغاز روز آماده هستید.

۵- با اسکایپ صحبت کنید.

در اسکایپ برنامه‌ی مبادله‌ی زبانی دارید؟ از تلفن‌تان استفاده کنید. من در تلفنم اسکایپ را دارم ولی گوشی لومیا دوربین جلو ندارد. پس نمی‌توانم هیچ کار رو- در- رویی با گوشی‌ام انجام دهم، اما قبلاً در مبادلات زبانی شرکت داشته‌ام که شریکم از گوشی خود استفاده کرده و کار هم به خوبی پیش رفته است.

۶- کتاب‌های الکترونیکی دانلود کنید.

اپلیکیشن رایگان کیندل را در گوشی خود نصب کنید تا قادر باشید کتاب‌های الکترونیکی را که در آمازون خریداری کرده‌اید، مطالعه کنید. تلاش به خواندن رمان‌هایی درباره‌ی جری کاتون بکنید که به نوعی شبیه رابین هود آلمان است.