۷ دلیل برتر برای یادگیری روسی

۷ دلیل برتر برای یادگیری روسی

شما احتمالا از قبل دلایل خوب خود را برای یادگیری روسی دارید. شاید شما از لهجه ی روسی خوشتان می آید، یا باله ی روسی و ادبیات آن را تحسین می کنید، یا می خواهید دوست دختری روسی پیدا کنید یا با شاهزاده ی فریبنده ی خود ملاقات کنید. شاید شما قصد انجام تجارت در روسیه را دارید یا فقط می خواهید به عنوان توریست به موسکو بروید. اگر هنوز به مزایای یادگیری روسی فکر می کنید، در این جا هفت دلیل فوق العاده برای شروع آورده شده است.

7 دلیل برتر برای یادگیری روسی
7 دلیل برتر برای یادگیری روسی

به این ۷ دلیل برتر برای یادگیری روسی توجه کنید:

۱ شما درباره ی ادبیات کلاسیک روسی مشتاق هستید و آرزو دارید تا کارهای نویسندگان کلاسیک روس را به زبان اصل بخوانید.

نویسندگان باهوش روسی – بونین، چخوف، پوشکین – خالق کارهای ادبی به طور متحیر کننده ای جالب هستند. کارهای معروف لئو تولستوی، فئودور داستایوفسکی و نیکولای گوگول جوهره ی روح روسی را منتقل می کنند. با این حال، فرهنگ روسی فقط به دلیل نویسندگانش شناخته شده نیست. خیلی از موسیقی دانان و خواننده ها ماننداویستراخ، شالیاپین چایکوفسکی, و هزاران نفر دیگر هم اهل روسیه هستند. افتخار باله ی روسی و ستارگانش آنا پاوولوا، میخاائیل باریشنیکف و رودولف نوریُف حتی امروزه هم کنار نمی رود.

۲ شما خیلی درباره ی زیبایی و فروتنی زنان روسی شنیده اید و می خواهید سرنوشت خود را در روسیه پیدا کنید.

زنان روسی متحیر کننده و مرموز باعث شگفتی خیلی از هنرمندان و نویسندگان بزرگ بوده اند. افراد درباره ی زیبایی زنان روسی افسانه ها گفته اند، در حالی که سنت ها و مشخصه‌های عجیب تربیت روسی، مشخصه ی اصیل و فروتن آن ها را شکل می دهد. زنان روسی میزبانانی شگفت آور هستند و بر ارزش های خانوادگی اهمیت خیلی زیادی قائل هستند. مردان زیادی از کشورهای مختلف جهان آرزوی داشتن زنان روسی را به عنوان همسر خود دارند. پس، در کنار یادگیری زبان عشق، حرفه ای شدن در زبان بومی ‘نیمه ی دیگر’ آینده تان عالی خواهد بود.

۳ شما از موقعیت های سرمایه گذاری سودمند روسیه آگاه هستید و به تاسیس یک شرکت در روسیه فکر می کنید.

اگر شما می خواهید به سفری تجاری در روسیه بروید، باید برای برقراری ارتباط با شرکای تجاری روسی خود آماده باشید. تاجران روسی در اقتصاد بین المللی دانش زیادی دارند و با تمایل خود با شرکای خارجی ارتباط تجاری برقرار می کنند. روسیه به طور شایسته در عرصه ی بین المللی حضور دارد. به دلیل اندازه ی کشور و منابع طبیعی آن، تاجران خارجی علاقه ی خیلی زیادی به بازار روسی دارند. و تجارت جدی، مستلزم یک رویکرد جدی است – دانش زبان روسی برای برقراری ارتباط موثر با شرکای تجاری جدید خود ضروری است.

۴ شما یک مسافر بلند پرواز هستید و روسیه گام بعدی در لیست سفر شما است.

بسیاری از افراد خارجی در زمان های مختلف تصمیم گرفته اند که به روسیه سفر کنند. روسیه کشوری فریبنده و مرموز است. قلمرویی وسیع دارد که موقعیت های زیادی را برای لذت بردن از شهرها با سواحل تماشایی فراهم می کند، تجربه ی taiga با زندگی وحشی متنوعش و مکان های کشف نشده، به شرق دور روسیه بروید، جایی که وقتی مردم نواحی غربی کشور هنوز عمیقا خواب هستند، خورشید طلوع می کند. چیزهای زیادی برای تماشا و انجام دادن در روسیه وجود دارد، و کمی صحبت به روسی به شما کمک می کند تا همه نوع افراد دلربایی را ملاقات کرده و از هر لحظه بهترین استفاده را کنید.

۵ شما می دانید که زندگی در روسیه خیلی متفاوت از زندگی در غرب است. شما به هر چیزی که با روش زندگی روسی ارتباط داشته باشد، و به عادات و طرز فکر آن ها علاقه دارید.

زندگی در روسیه کاملا مشابه جهان غرب نیست. هر چیزی از بزرگ کردن بچه ها و ارزش های خانواده گرفته تا دوستان و ارتباطات حالت و طعم خاص خود را در روسیه دارد. سیستم آموزشی (مهدکودک ها، مدارس)، خدمات سلامتی، و کار در سازمان های رسمی مختلف – تمام این ها اغلب از آن چه که در اروپای غربی، آمریکا، کانادا، استرالیا، یا نیوزیلند رواج دارد، اساسا متفاوت است. اگر شما به روسی صحبت کنید و این زبان را بفهمید، خیلی راحت‌تر خواهید توانست عطش خود را رفع کنید.

۶ شما دوست دارید تا افراد جدید را از سراسر جهان ملاقات کنید اما دانش کافی از زبان ندارید تا با دوستان روس خود صحبت کنید. دوستان روس شما قطعا خیلی خوشحال می شوند اگر زبان آن ها را بهتر متوجه شوید.

پیشرفت های تکنولوژی، موقعیت های بی شماری را برای برقراری ارتباط فراهم کرده است. فاصله دیگر یک مانع نیست. فقط در چند ساعت، هرکس با یک کامپیوتر و ارتباط اینترنت هزاران دوست جدید با علایق مشابه از سراسر جهان پیدا می کند. کاربران اینترنتی روسی به طور فعال فضای مجازی را کشف می کنند – وبلاگ های شخصی درست می کنند، پیغام های توییتر را به روز رسانی می کنند، از طریق شبکه های اجتماعی فراوان با افراد ارتباط برقرار می کنند، و درباره ی کشورهای دیگر جهان دانش جدید کسب می کنند. در مدارس روسی، از سطوح ابتدایی انگلیسی تدریس می شود، بنابراین بیش تر افراد روسی عبارات انگلیسی کمی را می فهمند و ایده های آسان را به انگلیسی مطرح می کنند. پس چرا کمی روسی یاد نگیریم.

۷ روسی پر صحبت ترین زبان در بین زبان های اسلاوی است. شما باید قطعا آن را بیاموزید – تقریبا ۳۰۰ میلیون گویشور روسی در جهان وجود دارد.

روسی به یکی از زبان های ارتباط جهانی تبدیل شده است – زبانی جهانی – در اوایل قرن بیست. امروزه، کم تر از ده زبان جهانی در دنیا وجود دارد. یعنی زبان روسی – درست مانند انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی-  توسط تعداد بسیار زیادی از افراد سراسر جهان برای برقراری ارتباط استفاده می شود. به علاوه، روسی یکی از زبان های رسمی سازمان ملل است. از تقریبا ۳۰۰ میلیون نفر در جهان که روسی بلد هستند، ۱۶۰ میلیون از آن ها این زبان را زبان بومی خود در نظر می گیرند. زبان روسی پنجمین زبان رایج جهان رتبه بندی شده است.