۷ نکته در آموزش زبان که شما را شگفت زده می کند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما ۷ نکته در آموزش زبان که شما را شگفت زده می کند را نشان می دهد که قبل از یادگیری یک زبان می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

7 نکته در آموزش زبان که شما را شگفت زده می کند
7 نکته در آموزش زبان که شما را شگفت زده می کند

پس با هم ۷ نکته در آموزش زبان که شما را شگفت زده می کند را می خوانیم

۱- شما ۸۰% مواقع از ۲۰% لغات استفاده می‌کنید

وقتی مردم شروع به یادگیری زبان‌های خارجی می‌کنند، اغلب یادگیری تعداد زیادی لغت اغوا کننده است. اغلب تعداد زیادی از لغات جدید این را نشان می دهد که گویی پیشرفت زیادی حاصل شده است.

۲- اگر اعداف واضح‌تر تنظیم کنید، سریع‌تر پیشرفت می‌کنید

وقتی صحبت تنظیم هدف و پربازده بودن می‌شود، کمی حساس هستم. از برنامه‌های زیادی استفاده می‌کنم که به من در نظم بخشیدن به زندگی خصوصی و کاری کمک می‌کنند، و تعدادی کتاب خوانده‌ام درباره‌ی اینکه چگونه کارها را انجام دهم (برای مثال در زمان یادگیری زبان‌ها و وبلاگ نویسی).

۳- اگر صحبت کنید همیشه برد خواهید کرد حتی اگر لکنت داشته باشید

در زمان انجام آن، اسپیکینگ و اعتماد بنفس خود را تجربه می‌کنید.

۴- گویشوران بومی کمتر از آن‌چه فکر می‌کنید به اشتباهات شما توجه می‌کنند

وقتی با مردم به زبان خودشان صحبت می‌کنید، قدردان و خوشحال هستند. غالباً از مهارت‌های شما تحت تأثیر قرار می‌گیرند، صرفنظر از سطحی که در آن هستید.

۵- گویشوران بومی هم اشتباه می‌کنند

حدس بزنید چه شده؟ گویشوران بومی از زبان خود بدون نقص استفاده نمی‌کنند. آن‌ها نیز اشتباه می‌کنند- همچون ما، زبان‌آموزان خارجی!

۶- حتی اگر لهجه‌ی‌تان بی‌نقص هم نباشد، مردم متوجه منظور شما می‌شوند

در هنگام یادگیری زبان، فراگرفتن اینکه چیزها چگونه تلفظ می‌شوند مهم است. اگر واقعاً مشتاق هستید شبیه یک گویشور بومی به نظر برسی، قطعاً می‌توانید هدف آن را در سر داشته باشید. با اینحال اشتباه متوجه نشوید- لهجه‌ی شما برای قابل فهم بودن نیازی ندارد که بدون نقص باشد.

۷- به تنهایی بیش از آنچه که فکر می‌کنید می‌توانید یاد بگیرید

من تا سال‌ها فکر می‌کردم که برای یادگیری زبان خارجی باید معلم داشته باشید یا در کلاس شرکت کنید. وقتی معلم اسپانیایی من خارج از انتظار، لندن را ترک کرد، من با دستگاه‌های خود تنها ماندم و خودخوانی را کشف کردم!