۷ نکته مهم اسپیکینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای داوطلبین آزمون PTE به ۷ نکته مهم اسپیکینگ PTE اشاره می کند که اگر آنها را به کار ببرید نمره خود را به صورت چشمگیری بالا می برد. پس اگر دوست دارید نمره تان بالاتر برود با ما همراه باشید.

۷ نکته مهم اسپیکینگ PTE را ببنید:

7 pte speaking tips
۷ pte speaking tips


خیلی زود صحبت نکنید! مطمئن شوید که حواستان به قسمت ضبط صدا است و تا موقعی که “ضبط کردن” را اعلام می کند شروع به صحبت نکنید. اگر شما خیلی زود صحبت کنید میکروفون فعال نخواهد بود و ابتدای صحبتتان ضبط نمی شود!
هر چه قدر که می توانید بگویید. نمره دهی برای محتوا به این بستگی دارد که شما چه قدر می گویید (به جدول زیر رجوع کنید). پس، حتی اگر شما از حرفی که زده شده است مطمئن نیستید تا جایی که یادتان است بگویید! حتی اگر شما فکر می کنید که منطقی به نظر نمی رسد اهمیت ندارد. کامپیوتر منتظر شنیدن لغات مخصوصی است، و اگر شما حداقل ۵۰% از آنها را به ترتیب درستی بگویید برای هر تسک ۷۵% نمره را می گیرید.
لهجه را کپی نکنید – از لهجه ی خود استفاده کنید. PTE آکادمیک همه نوع لهجه ها را تا موقعی که بومی به نظر برسند قبول می کند. پس قسمت مهم این است که آنچه که می گویید واضح است. تا وقتی لغاتی که شما می گویید مشابه صحبت گویشوران انگلیسی بومی باشد می توانید لهجه ی آمریکایی، انگلیسی، استرالیایی یا حتی اسکاتلندی داشته باشید.
تکیه و آهنگ صدا را کپی کنید. اینها موارد مهمی هستند که روشی که گویشور به آن صحبت می کند را تقلید کنید. یعنی تکیه را روی لغات مشابه قرار دهید و از آهنگ صدای مشابه استفاده کنید.
جمله را فقط یک دفعه بگویید. شما ۱۵ ثانیه وقت دارید تا جواب خود را ضبط کنید. این می تواند زمانی طولانی باشد. اما مضطرب نشوید و جمله را دوباره تکرار کنید – فقط یک دفعه آن را بگویید!
بعد از اینکه کارتان به پایان رسید ساکت باشید تا ضبط صدا به اتمام برسد. بعد از ۳ ثانیه سکوت میکروفون به طور خودکار خاموش می شود. وقتی گفت “Complete”شما می توانید به سراغ تسک بعدی بروید.
هرگز چیزی را بدون پاسخ رها نکنید! اگر شما واقعاً ایده ای ندارید که چه بگویید یا حواستان پرت شد و از صحبت ضبط شده جا ماندید یک چیزی از خودتان در بیاورید! برای این تسک نمره ی منفی وجود ندارد پس امتیاز از دست نمی دهید.