۸ شیوه برای یادگیری زبان خارجی در خارج از کلاس زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۸ شیوه برای یادگیری زبان خارجی در خارج از کلاس زبان اشاره می کند که به راحتی در دسترس هستند. پس به این روش ها توجه کنید.

8 شیوه برای یادگیری زبان خارجی در خارج از کلاس زبان
8 شیوه برای یادگیری زبان خارجی در خارج از کلاس زبان

۸ شیوه برای یادگیری زبان خارجی در خارج از کلاس زبان

گوش کنید!

یکی از راحت‌ترین روش‌های یادگیری زبان از طریق موسیقی است. اگر شما می‌خواهید مهارت‌های زبانی خود را تمرین کنید، فقط رادیو را روشن کنید و به دنبال یک کانال بین المللی یا بعضی هنرمندان خارجی بگردید. شما می‌توانید از روی متن‌های موسیقی که می‌شنوید، رونویسی کنید یا فقط به شکل آنلاین دنبال آن ها بگردید و سعی کنید معنی را بفهمید.

همچنین پادکست های ویژه‌ای برای زبان آموزان وجود دارد، که به آن‌ها فرصت می‌دهد و می‌فهمند چه چیزی برایشان بهترین است.

تماشا کنید!

با تماشای فیلم‌های به زبان خارجی نه تنها زبان را سریع‌تر یاد می‌گیرید بلکه به طور همزمان اطلاعات فرهنگی خود را گسترش می‌دهید درباره‌ی مردمی که در تلاش برای زبانشان هستید. اگر زمان آزاد بیشتری دارید، سریال تماشا کنید.

بخوانید!

کتاب‌ها، روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌های مصور، وبلاگ‌ها یا هرآنچه را در زبانی که یاد می‌گیرد، جالب به نظرتان می‌رسد. احتمالات بی‌شمار هستند.

برنامه‌ای برای آن وجود دارد!

ما به خاطر پیشرفت تکنولوژی گوشی‌های همراه، سکوهایی اضافی برای یادگیری زبان‌ها داریم: بله، راجع به برنامه‌های گوشی‌های همراه صجبت می‌کنم. درس‌های زبانی معمولاً کوتاه هستند، تا صرفاً بتوانید از زمان ایستادن در صف یا اتوبوس سواری استفاده کرده و نگاهی بیندازید و یکسری لغات جدید یاد بگیرید.

از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید!

شما که بهرحال کل روز در فیسبوک هستید، چرا آن را کمی مفید نکنید؟ در سفرهای شهری با مطالعه کردن، وقت را بکشید! شما می‌توانید تعداد بی‌شماری حساب‌های کاربری مرتبط با زبان در توییتر، صفحات فیسبوک و کانال‌های یوتیوب پیدا کنید.

تنظیمات را تغییر دهید!

عوض کردن تنظیمات زبانی بر روی گوشی‌تان می‌تواند فرآیند یادگیری را سرعت بخشد. به لطف آیکون‌ها و صورت‌نگاره‌ها، کم یا بیش قادر خواهید بود معنای لغات را متوجه شوید و آن‌ها به آهستگی در ذهنتان خواهند خزید.

سفر کنید!

اگر از پس هزینه‌ها بر می‌آیید، چرا مرخصی نمی‌گیرید و به کشوری که زبان مورد یادگیری‌تان را صحبت می‌کنند، نمی‌روید؟ به این ترتیب می‌توانید با افراد بومی تمرین کنید- هیچ چیز قابل مقایسه با احساسی نیست که به شما دست می‌دهد در زمانیکه روز را با صحبت کردن زبانی جدید پشت سر گذاشته‌اید.