۹ مکان عالی برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به ۹ مکان عالی برای آموزش زبان اشاره می کند که یکی از زبان آموزان حرفه ای بیان کرده است. الگو برداری از روش های افراد موفق در آموزش زبان می تواند برای شما بسیار موثر باشد.

9 مکان عالی برای آموزش زبان
9 مکان عالی برای آموزش زبان

به ۹ مکان عالی برای آموزش زبان توجه کنید:

کجا زبان مطالعه کنیم

  1. درس های خود را در قطار مطالعه کنید – من دیشب در برگشت به کراکوف در قطار بودم و دور تا دورم مردم بودند، نه فقط دانشجویانی که انگلیسی مطالعه می کنند. در واقع، خانم مقابل من یک پسر داشت و موقعی که پسرش دور قطار مشغول دویدن بود، آن خانم در حال مطالعه ی انگلیسی بود. دختری کنار من بود که مشغول حل تمرین بود. قطار روشی فوق العاده راحت برای سفر است. احتیاجی به رانندگی نیست، فقط بنشینید و لغت بیاموزید. اگر شما مکالمه ای با یک فرد خارجی داشته باشید که حتی بهتر است. من قبلا تعدادی از قطارهای با مسافت طولانی روسی اوکراینی را سوار شده ام و در آخر ۲۰ ساعت یا همین حدود سواری، متوجه می شوید که با هم قطارهای خود مشغول صحبت درباره ی سیاست و غیره هستید. من نمی نوشم، فقط دوست دارم تا صحبت کنم.
  2. در مترو زبان مطالعه کنید – ما در Krakow واگن برقی داریم و همیشه افرادی را می بینم که سریع در حال یادگیری لیست های خود هستند و این افراد فقط دانشجو نیستند.
  3. در حمام زبان بیاموزید – یکی از مکان های مورد علاقه ی من برای دوره ی دیالوگ است. من یک MP3 با خود به داخل می برم و فقط می نشینم و آرام می شوم. من در کمی نمک منیزیوم می‌نشینم یا حتی به آهنگ های خارجی گوش می کنم. قدرت صدا در حمام فوق العاده است چون اتاق کوچکی است با آب، پس به جای این که در گوش هایم گوشی بگذارم، یک پخش کننده ی MP3 می برم.
  4. موقع چرت زدن، زبان را با هیپنوتیسم مطالعه کنید – من اغلب موقع لم دادن روی مبل راحتی فقط به حلقه ی تکرار شونده ی لغات و عبارات زبان گوش می کنم. سرانجام به خواب می روم و به طریقی فکر می کنم که لغات در مغزم فرو می روند. من فکر می کنم با موسیقی، امواج مغزی در چرخه ای عمیق تر و پذیراتر هستند.
  5. با پیاده روی به زبانی صحبت کنید – من اغلب در خیابان پیاده روی می کنم و با خودم به زبانی خارجی صحبت می کنم، زبانی که در حال حاضر مطالعه می کنم لهستانی است. مردم فکر می کنند صحبت کردن کسی با خودش عجیب است، اما آیا شما واقعا اهمیتی می دهید؟
  6. روی نیمکت یا در پارک مکانی آرامش دهنده برای یادگیری است – نه در کتاب خانه؟ خب، آیا یک نیمکت در پارکی دلپذیر در تابستان لذت بخش تر نیست؟ به علاوه شاید یک دختر زیبا بیاید و کنار شما بنشیند و به شما کمک کند.
  7. موقع رانندگی و در راه خود به محل کار به دروس صوتی زبان گوش کنید – من تا سال ها ماشین نداشتم اما خیلی از افراد این رویکرد را دوست دارند. من فکر می کنم مغز شما در حالتی آلفا است و موقعی که سعی می کنید تا اطلاعات جدید را جذب کنید، این مکانی خوب برای بودن تلقی می شود.
  8. در تعطیلات یا در هر مکان یا محیط پر آسایش – مقاومت اصلی برای مطالعه ی زبان استرس، شک و فقدان اعتماد به نفس است. چرا در ساحل دراز نکشید و کتاب عاشقانه ای به زبان خارجی نخوانید. تا آخر آن رمان کوتاه شما چیزهای زیادی را یاد گرفته اید.
  9. تختخواب مکات خوبی برای یادگیری زبان است – فکر اشتباهی درباره ی این مورد نکنید، یا اگر دوست دارید، همین فکر را کنید.

مکان های مورد علاقه ی شما برای مطالعه ی زبان حتی اگر در کشوری خارجی نباشید کجا هستند؟ به من بگویید تا بدانم و هر چه مکان جالب تر باشد بهتر است.