۹ روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۹ روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی اشاره می کند. مطمئنا بعد از شروع کردن هر مکالمه باید بتوانید آن را به خوبی ایان دهید. پس برای این کار با ما همراه باشید.

9 روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی

9 روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی

به ۹ روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی توجه کنید:

شما یاد گرفته اید که وقتی صحبت از سلام و احوالپرسی با بقیه به زبان ایتالیایی می شود بیش از فقط یک لغتِ ‘ciao'” وجود دارد، و حالا شما می خواهید بدانید موقع ترک (بستنی فروشی) یا un negozio (مغازه) چه طور “خداحافظی” کنید.

در این جا ۹ روش برای خداحافظی کردن آورده شده است.

۱- Arrivederci! – خداحافظ!

شما در انتهای یک مکالمه می توانید به سادگی بگویید arrivederci”” و دست تکان دهید. در حالی که شما احتمالاً به حالتِ arrivederla”” در کتاب ها برمی خورید، این اغلب خیلی رسمی است – حتی برای استفاده با غریبه ها – پس شما می توانید از این حالت استفاده کنید. این به خودیِ خود همچنان خیلی مودبانه است.

۲- A presto! – به زودی می بینمت/به زودی صحبت می کنیم

شما می توانید این را در انتهای یک ملاقات دوستانه با آشنای خود که در خیابان به او برخوردید، بگویید یا از آن برای اتمام ایمیلی که برای یک دوست نوشته اید، استفاده کنید. این در اصل عام تر است، پس وقتی مطمئن نیستید ملاقات بعدی چه زمانی خواهد بود استفاده از آن عالی است. یک عبارت عامِ مشابه Alla prossima! است – تا دفعه ی بعد که همدیگر را ملاقات می کنیم!”

۳- A domani! – فردا می بینمت!

این عبارت گویای معنایش است. شما موقعی از آن استفاده می کنید که فردا برای ملاقات با شخص بعدی برنامه ریزی کرده اید. شما آزاد هستید تا آن را به گارسونی بگویید که برای فردا برنامه ریزی کرده اید تا دوباره او را برای گرفتن قهوه ی صبحگاهی خود ملاقات کنید.

۴- Ci vediamo presto  – به زودی همدیگر را ملاقات می کنیم

این عبارت اغلب برای دوستانی استفاده می شود که برای ملاقات دوباره‌ی آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اید. احتمال دارد کهCi sentiamo presto” ” هم به گوشتان بخورد، که یعنی، “به زودی از همدیگر خبر می گیریم.”

۵- A risentirci  – تا ملاقات بعدی

این عبارتِ خداحافظی خیلی رسمی است. اغلب ازآن در زبان اداری/ کاری به عنوان اتمام صحبت مودبانه در پایان مکالمات تلفنی استفاده می شود. حالت رسمی این عبارت می شود A risentirla””.

۶- Torni presto! – دوباره به زودی بیا!

این چیزی است که شما احتمالاً از دوستی که موقع سفر خود پیدا کرده اید، می شنوید. بعد از آن به احتمال خیلی زیاد عبارتِ صمیمانه یbuon viaggio! ” گفته خواهد شد – سفر خوبی داشته باشی!” در حالت غیر رسمی می شودTorna presto” ” و احتمالاً حتی این هم به گوشتان می خورد “Torna presto a trovarci!  – به زودی برای ملاقات دوباره ی ما بیا!”

۷- Mi è piaciuto molto  – به من خیلی خوش گذشت

در حالی که این یک عبارت سنتی برای خداحافظی کردن نیست، اگر بخواهید یک رویداد اجتماعی را به اتمام برسانید استفاده از آن عالی است، مانند این که دوستتان شما را در شهر خود بگرداند. اگر شما بخواهید چیزی اضافی به آن بیفزایید، می توانید همچنین بگویید: “È stata una bella giornata/serata. – روز/شب زیبایی بود.”

۸- Buonanotte! – شب بخیر!

بهترین زمان برای گفتنِbuonanotte” ” به یک شخص درست قبل از خوابیدن آن ها است. اگر شما در حال ترک یک رویداد اجتماعی هستید و می خواهید به شخصی شب بخیر بگویید، بهترین راه، استفاده از Buona serata”” است که یعنی “عصر خوبی داشته باشید.”

۹- Buon viaggio! – سفر خوبی داشته باشی!

وقتی شخصی به شما می گوید که به سفر می رود یا دارد از سفر برمی گردد این عبارتی عالی برای استفاده است. اگر شما به ایتالیا می روید، به محض این که خبر برگشت خود به کشور را اعلام می کنید این عبارت را اغلب می شنوید. ساختارِ ” buon+ اسم” اغلب در زبان ایتالیایی استفاده می شود، و عبارات دیگری که شما می شنوید و به اتمام مکالمات کمک می کنند این ها هستند:

Buon proseguimento!  – از ادامه‌ی آن لذت ببرید (هرکاری که به هنگام شروه مکالمه در حال انجامش بودید)!

Buono studio!  از درس خواند لذت ببر!

Buon lavoro!  از کار کردن لذت ببر!

Buona giornata!  از روزت لذت ببر!

Buona serata! از عصرت لذت ببر!

Buon divertimento!  خوش باشی!

Buon rientro!  سفر امنی تا خانه داشته باشی!

مقالات مرتبط

معرفی کردن خود به زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای معرفی کردن خود به زبان ژاپنی می پردازد. معرفی کردن خودتان اولین گام برای برقراری یک مکالمه در است. پس با ما همراه باشید تا به این روش ها بیشتر آشنا شوید. به اصطلاحات معرفی کردن خود به زبان ژاپنی توجه کنید: گرامر Wa (は) حرفی است که مشابه حروف اضافه ی […]

اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران می پردازد. اگر دوست دارید برای سفارش غذای مورد علاقه خود در زبان ایتالیایی چه باید بگویید با ما همراه باشید. به اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران توجه کنید: وقتی شما در ایتالیا بیرون می روید تا غذا میل کنید، عباراتی که باید بدانید […]

شش دیکشنری ایتالیایی به انگلیسی برای خرید در سال ۲۰۱۸

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شش دیکشنری ایتالیایی به انگلیسی برای خرید در سال ۲۰۱۸ که برای زبان آموزان بسیار مفید خواهند بود اشاره می کند. پس برای خرید بهترین دیکشنری زبان ایتالیایی خود را آماده کنید. به شش دیکشنری ایتالیایی به انگلیسی برای خرید در سال ۲۰۱۸ توجه کنید: ۱- دیکشنری ایتالیایی-انگلیسی Berlitz دیکشنری های دوزبانه ی جیبی برای […]

۲۵ نکته که هر زبان آموز جدید زبان ایتالیایی باید بداند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های زبان ایتالیایی را در سطوح مختلف و برای شرایط متفاوت زبان اموزان برگزار می کند. اما امروز به ۲۵ نکته که هر زبان آموز جدید زبان ایتالیایی باید بداند اشاره می کنیم تا هر چه باید از زبان ایتالیایی بدانید را یکجا داشته باشید. به ۲۵ نکته که هر زبان آموز جدید زبان ایتالیایی […]

تلفظ زبان ایتالیایی برای مبتدیان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای آشنایی بیشتر با تلفظ زبان ایتالیایی برای مبتدیان به موارد زیر اشاره می کند. بیایید نکات ارائه شده در این مطلب را با دقت جهت ارتقا زبان ایتالیایی خود به کار ببریم. تلفظ زبان ایتالیایی برای مبتدیان : اصول صحبت به زبان ایتالیایی تلفظ ایتالیایی احتمالاً سختی هایی را برای شخص مبتدی به همراه دارد. […]

محل هایی برای بازدید در ایتالیا موقع تمرین زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد محل هایی برای بازدید در ایتالیا موقع تمرین زبان ایتالیایی اشاره می کند. اگر دوست دارید بیشتر با کشور ایتالیا و زبان ایتالیایی آشنا شوید این متن را از دست ندهید. پس با ما همراه باشید. اما محل هایی برای بازدید در ایتالیا موقع تمرین زبان ایتالیایی را بیشتر بشناسید: شما در همه ی کلاس های […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ