پذیرش بدون آیلتس

پذیرش بدون آیلتس
تقریبا تمامی دانشگاه های آمریکا ، استرالیا ، انگلیس و کانادا برای پذیرش از شما آیلتس یا تافل می خواهد. اما آیا راهی برای پذیرش بدون آیلتس وجود دارد؟ جواب خشبختانه مثبت است. گذشتن از سد آیلتس برای بسیاری از افراد یک کابوس است. اگرچه آموزشگاه زبان ایران آکسفورد عقیده دارد مطمئن ترین و ساده ترین راه گرفتن مدرک آیلتس است و این کار اگر از مسیر درست انجام شود بسیار ساده نیز هست. اما اگر شما همچنان به گرفتن پذیرش بدون آیلتس می توانید دانشگاه هایی را انتخاب کنید که چنین شرایطی را قبول می کنند.

پذیرش بدون آیلتس
پذیرش بدون آیلتس

استرالیا
برای هر دانشجو دانشگاه هایی وجود دارد که داشتن آیلتس و تافل را اختیاری کرده اند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از :
Swinburne University of Technology: این دانشگاه که در ملبورن واقع شده است و به شرط اینکه شما در کلاس های مرکز زبان Swinburne استرالیا شرکت کنید می توانید چذیرش بدون آیلتس را تجربه کنید.
University of Queensland : این دانشگاه هم شرایطی را ایجاد کرده که برای کسانی که می خواهند در آیلتس شرکت نکنند بسیار مفید خواهند بود.
University of Adelaide : این دانشگاه دوره ای به نام Pre-enrolment English Program (PEP) دارد که قبل از ثبت نام برای دانشجویان برگزار می کند تا پذیرش بدون آیلتس را امکان پذیر می کند.
کانادا
در کاناد شرایط کلی برای پذیرش بدون آیلتس وجود دارد. یکی از مهم ترنی آنها این است که سه سال یا بیشتر را به یادگیری زبان انگلیسی گذرانده باشید. برخی از دانشگاه های معتبر کانادا که این قانون را دارند:
University of Saskatchewan
Concordia University
Brock University
انگلیس
بسیاری از دانشگاه ها هم در انگلیس گذراندن دوره در یک کالج زبان را معیاری برای پذیرش بدون آیلتس قرار می دهند. لیستی از این دانشگاه ها عبارتند از :
University of Warwick
London Southbank University
University of Bristol
آمریکا
در آمریکا سیستمی به نام IELP ( Intensive English Language Program) وجود دارد که پذیرش مشروط یا Conditional Admission را قرار داده است . با گذراندن این دوره دیگر نیازی به تافل یا آیلتس وجود ندارد. مثال های از دانشگاه های آمریکا که این سیستم آموزش فشرده زبان را جایگزین آیلتس یا تافل کرده اند:
State University of New York
University of Texas
University of Nebraska
University of Missouri
در صورت نیاز به داشتن لیست کامل دانشگاه های مختلف برای پذیرش بدون آیلتس در آمریکا ، انگلیس ، استرالیا و یا کانادا و مشاوره در آموزش زبان انگلیسی با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.