توصیه های ریدینگ از یک متخصص تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به توصیه های ریدینگ از یک متخصص تافل اشاره می کند. ما با کلاس های انفجاری تافل در کمتر از سه ماه شما را قادر خواهیم کرد به نمره مورد نظر خود دست پیدا کنید.

به توصیه های ریدینگ از یک متخصص تافل توجه کنید:

توصیه های ریدینگ از یک متخصص تافل
توصیه های ریدینگ از یک متخصص تافل

۱- به خواندن ادامه دهید تا قدرت درکتان بهبود یابد

اگر عادت به خواندن کتاب های متعدد و یا منابع آنلاین دارید، قطعاً کمک زیادی به شما در مهارت خواندن، خواهد کرد. اگر این عادت را ندارید میتواند با خواندن کتب، مجله ها ، روزنامه و مقالات آنلاین، عادت خواندن را بوجود آورید. این فرآیند به شما در درک و فهم مفاهیم مکتوب در زمان کم ،کمک و همچنین تمرکزتان را تقویت میکند. برای نیم ساعت یا بیشتر ،سعی کنید روزانه به عنوان قسمتی از برنامه آمادگی آزمونتان، متنی را بخوانید.

۲- یک استراتژی برای ریدینگ آماده کنید

برای موفقیت در آزمون، بسیار مهم است که برای خواندنتان استراتژی داشته باشید و همان را در سر جلسه امتحان هم ،اعمال کنید. استراتژی های متعددی برای خواندن وجود دارد که میتوانید بهترین و کاربردی ترین شان را برای خودتان انتخاب کنید. برای مثال، اگر فکر میکنید جواب دادن به قسمت سوم در ابتدا، به شما اعتماد بنفس می دهد، بجای اینکه آخر انجامش دهید، از این استراتژی برای راحتی تان استفاده کنید.

۳- در آزمونهای آزمایشی شرکت کنید

تعدادی آزمون آزمایشی از کتابهای آیلتس کمبریج، وبسایتهای آیلتس یا سایر محتواهای به اشتراک گذاشته شده توسط مؤسسه ی محل تمرینتان را حل کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که تمرین، کلید موفقیت شما در آزمون است. اصلاً امکان ندارد که به ندرت متنهای ریدینگ ۱ یا ۲ را تمرین کرده باشید و نمره ی بالایی هم بگیرید.

پس از حل کردن هر آزمون آزمایشی، نقاط ضعف و اشتباهات احمقانه ی خود را خواهید دانست. پیش از آزمون هرچه بیشتر از اشتباهات خود آگاه باشید، برایتان بهتر است چون می توانید از آنها در طول آزمون اجتناب کنید.

۴- زمان را به طرزی مؤثر مدیریت کنید

برنامه ریزی کنید که چگونه قرار است زمان خود را برای کامل کردن ۳ بخش به طرز مؤثر تقسیم کنید. یک استراتژی ریدینگ مبتنی بر زمان آماده کنید و به تناسب آن تمرین کنید. مثلاً ۱ ساعت برای امتحان ریدینگ دارید که می توانید آن را به قسمتهای ۲۰ دقیقه ای برای هر بخش تقسیم کنید. به خاطر داشته باشید که زمان برای موفقیت در ریدینگ نقشی حیاتی دارد، پس پرسشها را حتماً با ذهن متمرکز حل کنید تا بتوانید همه ی آن ها را در زمان تعیین شده کامل کنید. همچنین حواستان به زمانسنج باشد تا بدانید چقدر زمان باقی دارید.

۵- در حین کامل کردن متن، متمرکز و حواس­جمع باقی بمانید

تمرکز مهم ترین مهارتی است که شما را به سمت نمره ی مورد هدفتان هدایت می کند. در خانه زمانی به تقویت سطح تمرکز خود اختصاص دهید با خواندن متنها و تمرین حفظ زمان تا احساس سر آزمون را شبیه سازی کنید. در هنگام خواندن متن ها هرچه متمرکزتر بمانید و پرسش ها را حل کنید، سریع تر و صحیح تر می توانید سؤالاتتان را حل کنید.

۶- متن را به طرزی مناسب مرور اجمالی کنید

اجمالی خواندن، اولین بخش اصلی از امتحان ریدینگ است. چیزی نیست به جز خواندن مؤثر متن. زمانی که متن را می خوانید، صرفاً تلاش کنید که ایده های اصلی در هر پاراگراف که می خوانید را متوجه شوید. داشتن یک ایده ی عمومی یا نگاه کلّی از هر پاراگراف آن چیزی است که ما خواندن معنادار می نامیم. یک نکته ی حیاتی برای مطالعه ی اجمالی پاراگراف اینست که اولین و آخرین خط پاراگراف را به خاطر بسپارید.

۷- زیر واژگان کلیدی خط بکشید

آنچه که عملاً در آزمون ریدینگ کمک خواهد کرد وقتی است که زیر کلمات کلیدی مهم در متن و پرسش ها خط بکشید. این راهی دیگر است برای کسب تمرکز با استفاده از خواندن انتزاعی که باعث می شود به پیدا کردن پاسخ نزدیک تر شوید. برخی آمار، ارقام و لغاتی که با حروف بزرگ نوشته شده اند و غیره برخی از لغات متداولی هستند که زیرشان را خط می کشیم. همچنین وقتی پرسشی را می خوانید و تلاش به یافتن آن کلمات کلیدی در متن می کنید، زیر واژگان کلیدی خط بکشید. این به شما کمک خواهد کرد تا پاراگراف صحیح را برای ارجاع سؤال به آن شناسایی کنید.