یادگیری زبان آفریکانز Afrikaans آفریقای جنوبی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان های خارجی در ایران می باشد و امروز به نکاتی در مورد یادگیری زبان آفریکانز Afrikaans آفریقای جنوبی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این زبان آشنا شوید.

یادگیری زبان آفریکانز Afrikaans آفریقای جنوبی
یادگیری زبان آفریکانز Afrikaans آفریقای جنوبی

۱– در یک کلاس مقدماتی زبان آفریکانز شرکت کنید. در یک کلاس مقدماتی در دانشگاه منطقه ی محل سکونت یا در مرکز زبان ثبت نام کنید. همچنین می‌توانید مؤسساتی را پیدا کنید که مخصوص آموزش آنلاین زبان هستند. کلاسهای آنلاین راحت هستند چون می‌توانید با سرعت مناسب خود یاد بگیرید.

  • شرکت در یک کلاس مقدماتی می‌تواند به شما در ایجاد بنیان زبانی بسیار خوبی کمک کند.
  • هزینه ی کلاسهای مقدماتی بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار است.

۲- یک اپلیکیشن زبانی دانلود کنید. امروزه اپلیکیشنهای زبانی متنوعی وجود دارند که می‌توانند به شما در یادگیری کلمات و عبارات رایج در هر زبانی از جمله آفریکانس کمک کنند. مزیت اپلیکیشن ها این است که شما را قادر می سازد در حین حرکت یاد بگیرید.

  • برای مثال شما با استفاده از اپلیکیشن های زبانی می‌توانید لغات و عبارت رایج را وقتی در اتوبوس یا قطار، در زمان استراحت یا قبل از رفتن به تخت خواب هستید، یاد بگیرید.
  • اپلیکیشن های زبانی مانند Duolingo، Babbel، Leaf، Mindsnacks، Memrise و موارد دیگر را بررسی کنید.

۳- با یک کتاب عبارات و دیکشنری وقت بگذرانید. اگر یادگیرنده‌ی بصری هستید، دیکشنری ها و کتابهای تصویری را انتخاب کنید. اگر یادگیرنده ی بساوایی هستید، به دنبال کتابهایی باشید که که فعالیتهای عملی و تمرین های یادگیری دارند.

  • کتاب‌های درسی زبان آفریکانس نیز راهی عالی برای یادگیری لغات و عبارت متداول هستند.
  • می‌توانید کتاب‌های درسی و دیکشنریهای زبان آفریکانس را در کتابفروشی های محلی یا به صورت آنلاین تهیه کنید.

۴- هدفی مبنی برای یادگیری ۱۰۰ لغت و عبارت به طور همزمان تعیین کنید. متداول ترین لغات، عبارات و افعال را بر روی اولین سری صدتایی فلش کارت‌های خود یادداشت کنید. این لغات و عبارات باید به قدری ساده باشند که بتوان به خاطر سپردشان و در ضمن باید در زبان مادری‌تان نیز معمول باشند، مانند پسر، دختر؛ سلام، اسم من … است، و حال‌تان چطور است.

  • یادگیری یک سری ۱۰۰تایی بسته به میزان زمانی که به مطالعه کردن اختصاص می‌دهید، برای‌تان احتمالاً دو تا سه هفته طول می‌کشد. چنانچه ۱۰۰ کلمه خیلی زیاد است، با ۵۰ یا هر تعدادی که راحت هستید شروع کنید.