دیکشنری‌های زبان عربی برای زبان‌آموزان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که برای یادگیری هر زبانی به بک دیکشنری خوب نیاز است. امروز دیکشنری‌های زبان عربی برای زبان‌آموزان را معرفی میکنیم که می تواند بسیار برایتان مفید باشد.

دیکشنری‌های زبان عربی برای زبان‌آموزان
دیکشنری‌های زبان عربی برای زبان‌آموزان

لیستی از دیکشنری‌های زبان عربی برای زبان‌آموزان

دیکشنری‌های عربی برای یادگیرندگان زبان عربی بسیار مهم هستند. استفاده دیکشنری درست می‌تواند از ساعت‌ها یأس ناشی از جستجو برای لغات عربی جلوگیری کند. ما به شما یکسری از بهترین دیکشنری‌های عربی– هم نسخه‌ی کاغذی و هم آنلاین- را نشان می‌دهیم. بدون شک دیکشنری آکسفورد بهترین گزینه و در دسترس ترین انهاست. اما دیکشنری های زیر نیز می تواند برایتان مفید باشد.

۱- Al-Mawrid یک دیکشنری فوق‌العاده‌ی عربی- انگلیسی دارد که بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است و برای کمک به تلفظ، علامت‌گذاری‌های صدادار دارد. آن‌ها همچنین نسخه‌ای برای معادل‌های انگلیسی- عربی دارند. مسئله‌ی عالی در مورد Al-Mawrid اینست که دایره واژگانش عظیم است، پس به احتمال زیاد آنچه را که دنبالش هستید، پیدا خواهید کرد.

۲- دیکشنری عربی-انگلیسی Hans wehr خیلی خوب است. علامت‌گذاری‌های صدادار ندارد، اما برای تمام لغات نویسه‌گردانی دارد. تفاوت اصلی بین این دو دیکشنری این است که Hans wehr بر طبق ریشه‌های عربی سازمان‌دهی شده است، بنابراین شما فعل ‘صحبت کردن’ (takallama) را زیر حرف ‘taa’ پیدا نمی‌کنید و آن را زیر حرف ‘kaaf’ می‌یابید، چون (takallama) از ‘kalama’ مشتق می‌شود. از طرف دیگر دیکشنری Mawrid به لحاظ الفبایی سازمان‌دهی شده است. Hans wehr ‘فقط’ دیکشنری عربی-انگلیسی را تألیف کرده است.

۳- بهترین دیکشنری انگلیسی به عربی تا الان، دیکشنری چندزبانه‌ی Sakhr می‌باشد. شدیداً جامع است و لغاتی زیادی را فراهم می‌کند تا از میانشان انتخاب کنید. متأسفانه مثا‌ل‌های کاربرد کلمه را ارائه نمی‌دهد. به علاوه نویسه‌گردانی کلمات عربی را هم تأمین نمی‌کند. با اینحال علامت‌گذاری‌های صدادار کامل دارد.

۴- یک منبع دیکشنری عالی که پیکره‌ی وسیعی از لغات عربی و معانی انگلیسی دارد، Almaany برای هر شخصی که با زبان عربی کار می‌کند با سرعت رو به افزایش به ابزار بسیار مفیدی تبدیل شده است. وبسایت شامل لغات تخصصی زیادی است و در امور مالی و اقتصادی استفاده می‌شود که به راحتی در دیکشنری‌های دیگر پیدا نمی‌شود.

۵- Bab.la دیکشنری خوبی است که به خاطر تعداد زیاد جملات نمونه، پتاسیل زیادی دارد. در این لحظه همچنان تعدادی ترجمه‌ی طفره‌رو وجود دارند اما این در طول زمان بهبود خواهد یافت. عربی- انگلیسی و انگلیسی- عربی.