آیا کتاب آموزش تافل برای شما کافی است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نشان می دهد که آیا کتاب آموزش تافل برای شما کافی است؟ آیا فقط باید کتاب خواند و یا نیاز دیگر منابع هم هست. بهتر این مطلب را تا انتها بخوانید.

آیا کتاب آموزش تافل برای شما کافی است؟
آیا کتاب آموزش تافل برای شما کافی است؟

اما آیا کتاب آموزش تافل برای شما کافی است؟

آیا باید کتاب آزمون آی بی تی تافل را با کتاب های صوتی آن خریداری کنید؟ همانطور که خودتان می دانید این کتاب ها یک کار اصلی را انجام می دهند که تأمین تمرین تافل است و این کار را به خوبی هم انجام می دهند. اگر به دنبال آزمون­های آزمایشی با کیفیت بالا و کامل (از نظر زمانی) هستید این کتاب ها به شما چیزهایی بیش از هر کتاب آماده سازی دیگر می دهد.

با اینحال تقریباً هیچ اطلاعاتی راجع به نوع پرسش هایی که می توانید در تافل انتظار داشته باشید یا نصیحتی درباره ی چگونگی پاسخ دادن به آن سؤالات وجود ندارد. چنانچه به تازگی شروع به آماده شدن برای تافل کرده اید، این اطلاعات بسیار مهم است و بسیاری کتاب­های آماده سازی دیگر به طرزی عمیق به آن اطلاعات می پردازند. اگر هیچ چیزی راجع به تافل نمی دانید، دادن یکسری آزمون های آزمایشی مکرر ممکن است به شما کمک کافی را نکند چون احتمالاً درکی عالی از جاهایی که باید بهتر کنید و چگونگی انجام آن نخواهید داشت. از آنجا که دانستن راجع به تافل و چگونگی پرداختن بخ سؤالات آن خیلی مهم است، احتمالاً جدای از کتاب های آزمون رسمی تافل آی بی تی به کتاب آماده سازی دیگری نیاز خواهید داشت.

از آنجا که اغلب کتاب های آماده سازی بین ۱ تا ۲ آزمون را دارند، شاید اصلاً به تمرین های اظافی که کتاب های آزمون های آزمایشی رسمی تافل آی بی تی فراهم می کنند، نیازی نداشته باشی، مخصوصاً اگر از قبل نسبت به مهارت های انگلیسی خود مطمئن هستید و فقط نیاز دارید یک یا دو امتحان بدهید تا تأیید کند نمره ی شما برای تافل به حد کافی خوب است.

با همه ی این اوصاف پیشنهاد می کنیم که دستکم سه آزمون آزمایشی تافل بدهید اگر دارید برای آزمون آماده می شوید (یکی در ابتدا، یکی در اواسط و دیگری در انتهای مطالعات­تان)، و تا آنجا که ممکن است باید آزمون های تافل رسمی باشند. پس اگر از کتاب غیر رسمی آماده سازی استفاده می­کنید یا یکی که به اندازه ی کافی تمرین  ندارد، کتاب آزمون های رسمی تافل آی بی تی می تواند مکملی عالی برای منابع مطالعاتی تافل شما باشد.