آموزش زبان ارمنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز آموزش زبان ارمنی Hayeren در ایران می باشد. این زبان مشترکات زیادی با زبان فارسی دارد و از این رو یادگیری نسبتا سریع و آسانی را خواهد داشت. برای یادگیری زبان ارمنی بهتر است در ابتدا طالاعاتی از آن کسب کنید.

آموزش زبان ارمنی
آموزش زبان ارمنی

تاریخچه زبان ارمنی

منابع زیادی برای شناخت زبان ارمنی وجود ندارد. الفبای زبان ارمنی اولین بار توسط شخصی به نام Mesrop Mashtots در سال ۴۰۵ معرفی شده است. بسیاری از زبانشناسان زبان ارمنی را شاخه از زبان های Indo-Iranian می دانند. کلمات این زبان از زبان پارتی ایرانی بسیار تاثیر گرفته است و زبان های دیگر همانند عربی ، فارسی و یونانی هم تاثیرات کمتری را بر روی این زبان گذاشته اند.

نکات مهم درمورد آموزش زبان ارمنی

در زبان ارمنی نوشتن از سمت چپ به راست صورت می گیرد و همانند زبان های لاتین می باشد.

دو زبان ارمنی وجود دارد : زبان ارمنی شرقی و زبان ارمنی غربی

بیشتر حرف ها در زبان ارمنی دارای ارزش عددی نیز می باشند.

الفبای زبان ارمنی دارای ۳۹ حرف می باشد.

جمعیت های گسترده ای از مردم ارمنستان در کشور هایی همانند ایران ، ترکیه ، مصر ، سوریه ، آمریکا و … وجود دارند.

زبان ارمنی در چه کشور هایی استفاه می شود؟

زبان ارمنی شرقی در کشور های ارمنستان ، گرجستان ، ایران استفاده می شود و زبان ارمنی غربی توسط جمعیت های پراکنده در نقاط مختلف دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

جمعیت کسانی که از زبان ارمنی استفاده می کنند حدود ۶ میلیون نفر می باشد که شاید چندان چشمگیر نباشد اما به هر حال از زبان های مهم به حساب می آید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان ارمنی در ایران با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید تا علاوه براساتید از کتاب های رایگان آموزش زبان ارمنی نیز بهره ببرید.