روش های جذاب برای آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند روش های جذاب برای آموزش زبان چینی اشاره می کند که تقریبا همه می توانند بدون هیچ هزینه ای به آنها دسترسی داشته باشند. پس با ما همراه باشید.

روش های جذاب برای آموزش زبان چینی
روش های جذاب برای آموزش زبان چینی

اما روش های جذاب برای آموزش زبان چینی را ببینید:

ابزار و منابع آنلاین

این شامل بسیاری از ابزار و منابع آنلاینی است که می‌توانید با کمک‌شان شروع کنید. وب‌سایت‌های آنلاینی وجود دارند که برای کاربران مطالبی تهیه می‌کنند تا با تنهایی ماندارین را یاد بگیرند. این عالی است چون زمان‌بندی هم انعطاف‌پذیر خواهد بود و شما می‌توانید همه چیز را آن‌طور که راحت هستید مرور کنید، یاد بگیرید و انجام دهید.

همچنین خود‌آموزهایی برای چگونگی آسان خواندن و صحبت به زبان ماندارین وجود دارد. شما می‌توانید از این منابع مکرراً استفاده کنید تا نسبت به مهارت‌های خود در ماندارین احساس آسایش داشته باشید.

دروس صوتی تعاملی

همچنین ایده‌آل است که دروس صوتی تعاملی را امتحان کنید تا بتوانید نتیجتاً به ماندارین گوش داده و صحبت کنید. یک راه عالی برای انجام این کار اینست که صدای خود را ضبط کنید و سپس به آن گوش دهید. همچنین می‌توانید معلمین خصوصی را به صورت آنلاین پیدا کنید تا شما را در این کار راهنمایی کنند. دروس صوتی تعاملی نیز می‌توانند به دوره‌های مختلف تقسیم شوند تا بتوانید مناسب‌ترین را برای نقاط ضعف خود بررسی کنید. بله، شما باید تمرکزتان در دروس صوتی را بر روی واژگان یا حوزه‌هایی بگذارید که با آن‌ها مشکل دارید.

ملحق شدن به گروه‌های اینترنتی و جوامع چینی

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که به گروه‌های اینترنتی و جوامع چینی ملحق شوید. بحث‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه چگونه براحتی به زبان ماندارین صحبت کنید، چنین مباحثه‌هایی می‌تواند نکات خوبی را از طرف گویشوران بومی چینی درباره‌ی موضوع به شما بدهد. یک رویکرد ثانویه برای این عبارت است از پیوستن به انجمن‌های بازی‌های چینی. این می‌تواند تجربه‌ای دست اول نسبت به استفاده‌ی عامیانه‌ی زبان چینی توسط گویشوران بومی بدهد.

تماشای فیلم‌ها، نمایش‌ها و سریال‌های تلویزیونی

چرا فیلم‌ها، نمایش ها و سریال‌های تلویزیونی چینی را تماشا نکنیم؟ این می‌تواند قدمی خوب برای درک فرهنگ آن‌ها و همچنین آشنایی با هنجارهای زبانی و عرف‌های‌شان باشد. عبارات و واژگان پایه‌ای وجود دارد که اغلب توسط مردم چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در دروس آنلاین یا رسمی پوشش داده نمی‌شوند بنابراین یادگیری آن‌ها از محصولات فرهنگی‌شان می‌تواند مفید باشد.