بهترین دیکشنری آنلاین فرانسه با تلفظ

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بهترین دیکشنری آنلاین فرانسه با تلفظ اشاره می کند و شما را بیشتر با انواع دیکشنری ها و کاربرد های آنها در زبان فرانسه اشنا می کند. این دیکشنری های اینترنتی بسیار برای بهبود تلفظ شما مناسب هستند و می توانید با صدای افراد واقعی کلمات را بشنوید و تلفظ به اصطلاح ماشینی ندارند.

audio french dictionaries review
audio french dictionaries review

در بررسی دیکشنری های تلفظ فرانسه: باید از کدام یکی استفاده کنید؟

وقتی شما یک لغت فرانسه جدید را یاد می گیرید، خواندنش قبل از شنیدن تلفظش ترغیب کننده است.

متاسفانه، بیش تر لغات فرانسه اصلاً مشابه حالت نوشتاری خود تلفظ نمی شوند و خواندن آن ها قبل از شنیدن تلفظشان رهنمودی به سمت فاجعه است چون شما به طور طبیعی لغات فرانسه را آن طور تلفظ می کنید که فکر می کنید باید تلفظ شوند نه به گونه ای واقعاً تلفظ می شوند.

اگر شما یک گویشور Native هستید یا از قبل زبان فرانسه را به طور سلیس صحبت می کنید و در رابطه با تلفظ فرانسه تجربه ی زیادی دارید این کارساز است اما اگر هنوز یک زبان آموز مبتدی یا حتی در سطح متوسط هستید این برای شما جواب نمی دهد.

به این دلیل مهم است همیشه قبل از این که متوجه شوید لغات چه طور نوشته می شوند آن ها را بشنوید. به بیان دیگر: با گوش های خود یاد بگیرید، نه با چشم هایتان.

در این جا تعدادی منابع رایگان وجود دارد که در انجام آن به شما کمک خواهد کرد!

برای دیدن جدیدترین متد آموزش زبان فرانسه امسال کلیک کنید

Forvo

لیست بهترین دیکشنری آنلاین فرانسه با تلفظ را باید حتما با forvo شروع کرد. با میلیون ها صدای ضبط شده، Forvo بزرگ ترین دیکشنری تلفظ فرانسه است. شما می توانید از آن برای شنیدن لغات و جملات کوتاهِ تلفظ شده توسط گویشوران بومی استفاده کنید اما می توانید از مردم هم بخواهید تا لغات را برایتان تلفظ کنند.

این روشی عالی برای یافتن مثال ها و جملات و یادگیری لغات در بافت است، چیزی که من همیشه توصیه می کنم انجام دهید. علاوه بر دیکشنری تلفظ فرانسه، Forvo دروسی را هم ارائه می کند که شما تلفظ لغات مرتبط با رویدادها را یاد می گیرید مانند انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، le Tour de France یا le Festival de Cannes.

Rhinospike

پایگاه Rhinospike با فقط ۵۳۶۶۷ صدای ضبط شده در ۷۶ زبان در مقایسه با پایگاه Forvo ضعیف است اما دو ویژگی منحصر بفرد ارائه می کند که آن را به ابزاری ضروری برای زبان آموزان فرانسه تبدیل می کند.

برخلاف Forvo‌ که فقط صداهای ضبط شده ی لغات و عبارات را فراهم می کند، Rhinospike امکان گوش کردن به تکه های طولانیِ متن را هم در اختیار شما قرار می دهد. ویژگی مفیدِ دیگرش توانایی درخواست رونوشت فایل های ویدئویی یا صوتی است. اگر شما تا حالا یک ویدئوی یوتیوب تماشا کرده باشید یا آهنگی فرانسه را شنیده باشید که نمی توانستید متوجه شوید، عاشق این می شوید!

قبل از این که درخواست صدای ضبط شده یا رونوشت را کنید، مطمئن شوید که برای اشخاص دیگر صدا ضبط کرده یا رونوشت تهیه می کنید. این به شما کمک می کند تا درخواست هایتان در اولویت قرار بگیرد.

AudioFrench.com

این منبع، دروس فرانسه رایگان زیادی را همراه با صوت ارائه می کند که شامل ویدئو کلیپ ها، و لیست لغات موضوعی است (در آشپزخانه، لهجه های فرانسه، قیدها، جداول صرف…).

متاسفانه، من متوجه شدم که در این فایل های صوتی اشتباهات بزرگ متعددی در جداول صرف و همین طور اشتباهات تلفظ وجود دارد.

بعضی از صداهای ضبط شده به طور واضح توسط مردمی که فرانسه را سلیس صحبت نمی کنند ساخته می شوند و این می تواند روی تلفظ شما اثری منفی داشته باشد.

نوشتن این برایم سخت است چون سایت همچنان محتوای با کیفیتی را ارائه می کند اما من به شما توصیه می کنم از آن اجتناب کنید مگر این که زبان فرانسه تان به اندازه ی کافی خوب باشد که متوجه اشتباهات شوید و تشخیص دهید که آیا ویدئو توسط یک گویشور بومی ساخته شده است یا نه.

Lawless French

این منبع که توسط لارا کِی لالس درست شده است یکی از بهترین منابع یادگیری گرامر فرانسه است اما پر از دروس مفیدی هم هست که شما می توانید برای تمرین لیسنینگ فرانسه خود از آن ها استفاده کنید.

این دروس اغلب بر مبنای ویدئوهای یوتیوب هستند و حول محور موضوعاتی مانند غذا، فرهنگ، کمدی یا تاریخ می گردند که باعث می شود به طور بخصوصی درگیر کننده باشند.

آن را به عنوان جایگزین FluentU یا Yabla رایگان در نظر بگیرید.

لارا همچنین برای طبقه بندی دروس طبق سطح مورد نظر کار فوق العاده ای انجام داد که این به شما اجازه می دهد تا فوری بهترین درس را برای خود پیدا کنید.

Google Translate French

راستش را بخواهید من از سرویس متن به گفتارِ Google Translate انتظاری نداشتم. شاید نباید در لیست بهترین دیکشنری آنلاین فرانسه با تلفظ جای داده می شد اما متقاعد شده بودم صداهای رباتیکی می شنوم که به زبانی صحبت می کنند که اصلاً مشابه زبان فرانسه مورد علاقه ام نیست.

بعد از آزمایش Google و درخواست از سرویس برای تلفظ جملات مختلف، باید قبول کنم که سرویس متن به گفتار Google Translate سورپرایزی خوشایند است. مطمئناً، صداها رباتیک و خالی از احساسات هستند اما تلفظشان تقریباً بی نقص است که باعث می شود Google Translate برای شنیدن تلفظ لغاتی که نمی توانید در Forvo یا Rhinospike پیدا کنید یک ابزار نسبتاً مفید باشد.