آموزش زبان ترکی آذربایجانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به طور قاطع اولین و تنها آموزشگاه زبان در ایران آست که تقریبا برای تمامی زبان های زنده دنیا کلاس های آموزش دارد. آموزش زبان ترکی آذربایجانی نیز از در موسسه زبان ایران آکسفورد برگزار می شود. اما قبل از اینکه در مورد کلاس های آموزش زبان ترکی آذربایجانی اطلاعات داشته باشید بهتر است کمی در مورد زبان آذربایجان اطلاعات بدست آورید.

آموزش زبان ترکی آذربایجانی
آموزش زبان ترکی آذربایجانی

ریشه و تاریخچه زبان ترکی آذربایجانی

زبان Azerbaijani یا Azeri یک زبان ترکی که از ریشه زبان های Oghuz می باشد. به صورت رسمی زبان آذربایجانی زبان رسمی جمهوری آذربایجان و داغستان می باشد. البته این زبان در کشور های همانند ایران ، ترکیه ،و گرجستان نیز دارای جمعیت های قابل توجهی می باشد. بر طبق آمار های معتبر تا سال ۲۰۷ حدود ۲۶ میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می کنند. همانند زبان ترکی استانبولی زبان ترکی آذربایجانی نیز تاثیر زیادی از زبان های فارسی و عربی داشته است و به همین دلیل دارای مشترکات فرهنگی زیادی نیز با کشور های همسایه خود می باشد.

زبان ترکی آذربایجانی دارای دو گونه می باشد:  آذربایجانی شمالی و آذربایجانی جنوبی . از نظر زبان شناسی اگر چه این دو زبان بسیار به هم نزیدک هستند اما دو زبان جدا هستند.

آموزش زبان ترکی آذربایجانی را از کجا شروع کنیم؟

ما در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از الفبای این زبان کار را شروع می کنیم و مطمئن باشید تا رسیدن شما به سطحی که بتوانید به راحتی در این کشور تحصیل و یا زندگی کنیم با شما کار را ادامه خواهیم داد.

از سال ۱۹۲۰ به بعد بر طبق تغییرات صورت گرفته در آذربایجان الفبای لاتین جایگزین الفبای عربی شده است. اگرچه بسیاری از منابع هنوز با الفبای عربی و یا الفبای روسی در کشور آذربایجان وجود دارند.

اگر قصد دارید به یادگیری زبان این کشور اروپایی بپردازید فقط کافیست با ما تماس بگیرید.