آموزش زبان ترکی آذری

آموزش زبان ترکی آذری
زبان ترکی آذربایجانی یکی از زبان های وابسته به خانواده زبان ترکی است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ترکی آذری در ایران در این بخش اطلاعاتی کلی را در مورد این زبان ارائه می دهد.
این زبان در کشور های آذربایجان ، ایران ، ترکیه و بخش هایی از عراق و سوریه و ترکمنستان صحبت می شود. تا قبل از ۱۹۲۹ این زبان با حروف عربی – فارسی نوشته می شد اما از سال ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۸ ورود الفبای لاتین به زبان ترکی آذری آغاز شد. الفبای زبان ترکی آذری دارای ۳۲ حرف است. در آموزش زبان ترکی آذری باید توجه داشت که این زبان از دو زبان فارسی و عربی تاثیر زیادی پذیرفته است. در ترکی آذربایجانی جدید سعی شده که کلمات فارسی ، عربی و ترکی استانبولی حذف شوند و واژه های اصیل ترکی جای آنها را بگیرد. اگرچه این کار بسیار دشوار است و تقریبا ناممکن است. زبان ترکی آذربایجانی به دو بخش تقسیم می شود آذری شمالی و آذری جنوبی.
در آموزش زبان ترکی آذربایجانی باید دقت داشت که همانند زبان فارسی این زبان دارای کلمات رسمی و غیر رسمی است. همین مسئله نیاز به تجه بیشتری در کاربرد کلمات را پدید می آورد. در کل زبان ترکی آذربایجانی حدود ۳۲٫۲ میلیون نفر گوینده دارد. البته این زبان تنها زبان رسمی کشور آذربایجان است و بعد از بین رفتن کشور شوروی آذری توانست خود را به عنوان زبان مردم آذربایجان جای دهد.
ادبیات زبان آذربایجانی از قرن ۱۵ میلادی تا به حال شکل گرفته است. بخش اعظمی از این ادبیات نشات گرفته از ایران و تبریز است و به همین دلیل از نظر ادبی نزدیکی های زیادی بین این ادبیات ایران و آذربایجان وجود دارد.
در دوره های آموزش زبان ترکی آذری موسسه زبان ایران آکسفورد می توانید عد از مدت کوتاهی به مکالمه زبان آذربایجانی دست پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های ایران آکسفورد تماس بگیرید.