زبان شهر بارسلونا

زبان شهر بارسلونا

منطقه کاتالانیا دو زبان رسمی دارد زبان اسپانیایی و زبان کاتالان که قبلا توضیحاتی در مورد آن داده بودیم. اما امروز می خواهیم در مورد بارسلونا صحبت کنیم. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اطلاعات جامعی در مورد زبان شهر بارسلونا به شما می دهد تا با این قسمت از اسپانیا که بسیار محبوب هم هست بیشتر آشنا شوید.

زبان شهر بارسلونا
زبان شهر بارسلونا

شهر بارسلونا کجاست؟

بارسلونا پایتخت منطقه خودمختار کاتالانیا است و جمعیتی حدود ۱٫۶ میلیون را در خود جای داده است. معمولا تابلو ها در جاده ها و موزه های شهر بارسلونا به هر دو زبان اسپانیایی و زبان کاتالان است.

البته مردم دوست دارند که بیشتر از زبان کاتالان استفاده کنند زیرا این زبان را نشان دهنده فرهنگ و تاریخ شهر بارسلونا می دانند.

تاریخچه زبان شهر بارسلونا

زبان کاتالان ریشه رومی دارد. از قرن ۱۲ تا ۱۳ کم کم دایره گسترش این زبان محدود شد و محدود به منطقه بارسلونا شد. اگر فکر می کنید که زبان شهر بارسلونا یا کاتالان چندان اهمیتی ندارد اما در این منطقه حدود ۱۱ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند که رقمی بسیار قابل توجه است.

از محدود شدن تا زبان رسمی

در سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۷۵ در طول حکومت نظامی Franco زبان کاتالان به صورت کلی ممنوع بود. حتی تماس های تلفنی باید به زبان اسپانیایی برقرار می شدند. در سال های بعد اوضاع تغییر کرد و زبان کاتالان تبدیل به زبان رسمی شد. در سال های ۱۹۸۳ قانونی تصویب شد که آموزش دادن این زبان را در مدارس و دانشگاه ها آزاد کرد. در سال ۱۹۹۳ هم چنین اجازه داشتن رسانه به این بخش داده شد و هم اکنون حدود ۱۰ روزنامه در این بخش وجود دارد.

زبان شهر بارسلونا به اندازه تیم فوتبال محبوب این شهر دوست داشتنی است و مردم بسیاری دوست دارند حداقل برای یک بار هم شده بتوانند این قسمت از دنیا را ببینند.