اصطلاحات پایه زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از اصطلاحات پایه زبان ژاپنی اشاره می کند تا شما بتوانید بهترین وجه ممکن با زبان ژاپنی آشنا شوید و عبارات پایه را بشناسید و از آن در مکالمات خود استفاده کنید.

به اصطلاحات پایه زبان ژاپنی توجه کنید:

اصطلاحات پایه زبان ژاپنی
اصطلاحات پایه زبان ژاپنی

فهمیدن مطالب اصلی ژاپنی سخت نیست – تمام زبان از ۴۶ صدای مجزا درست شده است – اما مسلط شدن در جزئیات این زبان زیبا می تواند سال های زیادی تمرین لازم داشته باشد. با کشف ژاپنی توسط خودتان شروع کنید، سپس راهنمای حرفه ای را جستجو کنید و اگر می خواهید به سلیس شدن دست یابید خود را در زبان غوطه ور سازید.
روش ۱: لغات و عبارات اصلی را بیاموزید
۱
سلام و احوالپرسی ژاپنی را تمرین کنید. یادگیری چگونگی سلام و احوالپرسیِ درست با مردم یکی از اولین مراحل صحبت به هر زبانی است. در ادامه بعضی از روش های رایج برای گفتن “سلام” و “خداحافظ” در ژاپنی آورده شده است. صداهایی را که مشابهِ کاراکترها هستند، پیدا کنید تا مطمئن شوید که آن ها را به درستی تلفظ می کنید:
はじめまして (“از ملاقات با شما خوشبختم.”)
おはようございます (“صبح بخیر.”)
こんにちは (“روز خوش” {می تواند فقط تا غروب خورشید استفاده شود و بنابراین می تواند به عنوان “ظهر بخیر” هم استفاده شود.})
おやすみなさい (“شب بخیر.”)
さようなら (“خداحافظ.”)
۲
تعدادی از عبارات مکالمه ای را بیاموزید. حالا که شما اصلی ترین روش شروع یک مکالمه را می دانید، تعدادی عبارت را بیاموزید که به شما کمک می کند تا با ابراز علاقه به شخصی که با او صحبت می کنید آن را جلو ببرید.
おげんき ですか? (“حال شما چه طور است؟”)
げんき です。ありがとう (“من خوبم، مرسی.”)
ありがとう ございます (“مرسی.”)
すみません (“ببخشید.”)
ごめん なさい (“متاسفم.”)
わかります (“من متوجه هستم.”)
しりません (“من نمی دانم.”)
۳
اعداد را بیاموزید. اعداد ۱ تا ۱۰ به Kanji نوشته می شوند. آن ها با استفاده از ترکیبات مختلفِ ۴۶ صدای مشابه تلفظ می شوند که برای تلفظ تمام کاراکترهای ژاپنی استفاده می شوند. شمارش تا ده را تمرین کنید:
一 (۱)
二 (۲)
三 (۳)
四 (۴)
五 (۵)
六 (۶)
七 (۷)
八 (۸)
九 (۹)
十 (۱۰)