نکات ابتدایی در آموزش آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات ابتدایی در آموزش آیلتس اشاره می کند که می توانید برای شروع از آنها استفاده کنید. اگر شما هم در ابتدای مسیر یادگیری آیلتس هستید این مطلب را بخوانید.

نکات ابتدایی در آموزش آیلتس
نکات ابتدایی در آموزش آیلتس

به نکات ابتدایی در آموزش آیلتس توجه کنید:سطح خود را بدانید – همه چیز درباره‌ی به آرامی ساختن است. با کتاب مربوط به دوره‌ی خود و ساختار امتحان اعتماد به نفس کسب کنید. این که کار خود را با تمرین آزاد و تمرکز روی درستی آغاز کنید مسأله‌ای رایج است. تمرین در موقعیت‌های مشابه امتحان بعدتر به میان می‌آید. مطالعه‌ی لغات جدید نباید وظیفه‌ای روزانه باشد.
تمام ما انسان هستیم – فقط همان طور که یک شخص تعریف و تمجید را به راحتی قبول می‌کند، اشتباهات خود را هم بپذیرید و از نقد سازنده به نفع خود استفاده کنید. امتحان کنید و خود را به جلو برانید. انجام امتحانات آزمایشی آیلتس در موقعیت‌های مشابه امتحانی شاگردان را بهتر آماده می‌کند. با این حال، بیش از حد به خودتان فشار وارد نکنید. بله، تمرین کردن مهم است، اما خواندن درباره‌ی چیزهایی که به آن‌ها علاقه دارید هم مفید است.


در متن قرار دادن در مقابل ترجمه – یاد بگیرید، حفظ نکنید.

همیشه مهم است که زبان را با بافت متنی‌اش بیاموزید. ترجمه‌ی هر لغت و حفظ کردن تمام گرامر باعث می‌شود که شاگردان خیلی برای مطالعه‌ی زبان خارجی راغب نباشند. این برای امتحان آیلتس هم صدق می‌کند. در حالی که بیش‌تر زبان آموزان تمایل دارند تا بر استفاده از دیکشنری یا یک مترجم تکیه کنند و از یک زبان به زبانی دیگر ترجمه کنند، همیشه بهترین کار این است که لغات مقصد را در یک داستان به کار ببرید. وقتی شما لغتی را ترجمه کنید، به راحتی آن را فراموش می‌کنید.


استراحت کردن را از یاد نبرید – بدون این که زبان را کنار بگذارید، از فشار دوری کنید. (غوطه‌وری کامل) استفاده‌ی مداوم از انگلیسی می‌تواند سلیس بودن و فهم شما را از ریشه افزایش دهد. گوگل و یوتیوب به تنهایی و به طور مؤثر باعث افزایش تقابل با زبان می‌شود و حالت غوطه‌وری کاملی را ایجاد می‌کند.
بخوانید، بخوانید، بخوانید – خواندن می‌تواند در هر کجا و هر زمان اتفاق بیفتد. خواندن روزنامه‌ها (به یاد داشته باشید، سؤالات آیلتس بر مبنای اخبار جهان هستند)، کتب، مجلات و ژورنال‌ها همگی روش‌های آمادگی برای امتحان آیلتس هستند. تمرین رایتینگ شامل سؤالی بر مبنای موضوعی فعلی خواهد بود که شما باید آن موضوع را مورد بحث و آنالیز قرار دهید یا عقاید خود را توجیه کنید.